Bořek Dočkal z Philadelphie skóruje, brankář Vancouveru Brian Rowe se natahuje marně. | foto: AP

Dočkal pomohl Philadelphii dvěma góly uzemnit Vancouver

• 3
Další povedené vystoupení a Bořek Dočkal už je v zámořské MLS s pěti góly nejlepším střelcem Philadelphie. Poslední dva zásahy slavil český fotbalový reprezentant v utkání proti Vancouveru, v němž výrazně přispěl k vítězství 4:0.

Dočkal poslal Philadelphii do vedení nad kanadským týmem, který vyhrál předchozí dva zápasy, ve 24. minutě. Ve vápně se pokusil patičkou přihrát spoluhráči, míč se ale zastavil, a tak český fotbalista pohotově levačkou vypálil ke vzdálenější tyči.

Philadelphia uspěla po dvou porážkách a v tabulce Východní konference se posunula na šesté místo, poslední, které zaručuje účast v play off.

„Měl jsem trochu štěstí, protože jsem chtěl nahrát. Nepovedlo se, ale míč se mi odrazil tak, že jsem měl dobrou pozici na střelu levačkou. A ta mi vyšla,“ řekl Dočkal v pozápasovém rozhovoru.

Philadelphia měla velkou převahu a v prvním poločase přestřílela Vancouver 15:0, druhý gól však přidala až v 71. minutě. Dočkal dostal přihrávku na hranici velkého vápna, přešel přes dva obránce a prudkou střelou nedal brankáři Brianu Roweovi šanci.

„Dostal jsem dobrou přihrávku a obránce se pak bál, aby neudělal penaltu, čehož jsem využil. Byl to hodně důležitý gól, protože jsem byli lepším týmem a potřebovali jsme to potvrdit druhou brankou, abychom definitivně rozhodli,“ uvedl český reprezentant. „Snad poprvé v sezoně jsem měl pocit, že utkání zcela kontrolujeme od první do poslední minuty.“

Bořek Dočkal z Philadelphie centruje v utkání proti Vancouveru.
Bořek Dočkal z Philadelphie padá v utkání proti Vancouveru.
Bořek Dočkal (vlevo) a Alejandro Bedoya slaví gól Philadelphie v utkání proti...

Vzápětí to bylo 3:0. Unikajícího Coryho Burkea fauloval ve vápně José Aja, dostal červenou kartu a z penalty skóroval Ilsinho. V nastavení proměnil další pokutový kop bývalý sparťanský útočník Fafá Picault, jenž potrestal faul Yordyho Reyny, který byl stejně jako Aja vyloučen.