Gólová radost fotbalistů Barcelony v duelu s Valladolidem

Gólová radost fotbalistů Barcelony v duelu s Valladolidem | foto: AP

Barcelona se s Valladolidem trápila, spasil ji v poslední minutě Dembélé

• 5
Fotbalisté Barcelony v dohrávce 29. kola španělské ligy porazili sestupem ohrožený Valladolid 1:0 gólem Ousmanea Dembélého z poslední minuty. Velký favorit zlomil odpor soupeře až v koncovce, kterou odehrál v početní převaze, a tříbodovým ziskem se naladil na sobotní šlágr s Realem Madrid.

Po šestém vítězství v La Lize za sebou ztrácí Barcelona na druhém místě tabulky už jen bod na vedoucí Atlético Madrid, které v neděli prohrálo v Seville. V El Clásicu bude hájit dvoubodový náskok na třetí Real.

Barcelona měla proti outsiderovi velkou převahu, ale nejprve měl blízko ke gólu soupeř, protože Kenan Kodro trefil v úvodu utkání břevno hlavou po centru. V nastaveném čase pro změnu brankář Valladolidu Jordi Masip vyškrábl střelu Pedriho na tyč a později se vyznamenal i při brejku Dembélého.

Právě po faulu na francouzského útočníka dohrávali hosté posledních 11 minut oslabeni o vyloučeného Óscara Plana a domácí početní výhodu využili. Dembélé po centru napálil z úhlu odražený míč a pátým gólem v ligové sezoně rozhodl. Valladolid má na 16. místě tabulky už jen tříbodový náskok na pásmo sestupu.

FC Barcelona - Real Valladolid 1:0 (0:0)

Branky: 90. O. Dembèlé. Rozhodčí: Jaime – Barbero, Bueno. ŽK:28. Griezmann, 43. Mingueza, 84. Braithwaite - 40. Bruno González, 73. Guardiola, 80. Masip, 90+4. González. ČK:79. Plano.

FC Barcelona ter Stegen – Mingueza (63. R. Araújo), F. de Jong, Lenglet – Dest (87. Puig), S. Busquets (64. Braithwaite), Pedri (77. Moriba), Alba – Messi (C), Griezmann (63. Trincão) – O. Dembèlé.

Real Valladolid Masip (C) – Janko (65. Hervías), J. Sánchez, Bruno González, Olaza – Plano, Mesa, Alcaraz, Nacho Martínez – Guardiola (77. Maranhão), Kodro (85. Rubio).