Vladimír Weiss junior se raduje z gólu v dresu Manchesteru City v pohárovém utkání s Arsenalem. | foto: AP

Arsenal vypadl z Ligového poháru, gólem k tomu pomohl Weiss junior

• 17
Slovenský záložník Vladimír Weiss vstřelil svůj první gól za Manchester City. Syn kouče slovenské reprezentace jím dokonal vítězství 3:0 nad fotbalisty Arsenalu a postup do semifinále Ligového poháru. Vyřazena byla i Chelsea, která bez brankáře Petra Čecha neuspěla v Blackburnu a prohrála na penalty.

Kouč londýnského celku Arséne Wenger tradičně postavil v poháru mužstvo plné mladíků a tentokrát se mu to nevyplatilo. Po bezbrankovém prvním poločase poslal domácí tým do vedení Argentinec Tévez, jenž u postranní čáry obral o míč Tomáše Rosického, prošel pokutovým územím až před branku a otevřel skóre.

Na 2:0 zvýšil Wright-Phillips, kterého poté vystřídal Weiss a minutu před koncem zakončil Bellamyho průnik střelou pod břevno právě slovenský mladík.

Manchester City se probojoval mezi nejlepší čtveřici v domácí pohárové soutěži poprvé od roku 1981. V lednovém semifinále čeká svěřence Marka Hughese derby s obhájcem trofeje Manchesterem United.

V brance Chelsea dostal na hřišti Blackburnu šanci Portugalec Hilário, jenž v normální hrací době inkasoval dvakrát. Za stavu 2:2 se prodlužovalo a na penaltu domácího McCarthyho z 93. minuty odpověděl v posledních sekundách Ferreira. Loterii pokutových kopů zvládl lépe Blackburn a v semifinále vyzve Aston Villu.