Arsenal vede anglickou ligu o osm bodů

• 4
Londýn - Arsenal má v čele anglické fotbalové ligy už osmibodový náskok před Manchesterem United a Newcastlem. V neděli si londýnský celek poradil v domácím prostředí na Highbury s Charltonem a zvítězil 2:0. O góly se už v prvním poločase postarali Jeffers a Pires, kterým střelecké pozice připravil svými přihrávkami Henry. Newcastle se bodově dotáhl na druhý Manchester United díky domácímu vítězství nad Chelsea 2:1. Pomohl mu vlastní gól, který si dal po půlhodině hry Jimmy Floyd Hasselbaink.

Za Arsenal poprvé od prosince nastoupil Fredrik Ljungberg, chyběli naopak potrestaní Patrick Vieira, Lauren a zraněný Ashley Cole. Obhájci titulu však bez větších potíží ukončili Charltonu sérii pěti zápasů bez porážky.

Everton měl zápas skvěle rozehraný, ale nedokázal si vedení pojistit. V druhé půli naopak inkasoval vyrovnávací gól z kopačky Brazilce Juninha, který se vrátil do ligy po zranění kolena.

V pondělí prohrála Aston Villa městské derby s Birminghamem 0:2, když dohrávala zápas jen v devíti bez vyloučených Dublina a Gudjónssona.Skóre otevřel čtvrt hodiny před koncem Lazaridis, kterého našel zcela volného před brankou centrem z levé strany Kenna. Druhý gól přidal o tři minuty později Horsfield poté, co domácí gólman Enckelman neudržel míč a střídající útočník jej snadno dopravil
do sítě.

Zápasy finalistů Ligového poháru, Manchesteru United a Liverpoolu, se budou dohrávat v průběhu příštího týdne.

Výsledky - 28. kolo:
Blackburn - Manchester City 1:0
(13. Dunn), Fulham - Sunderland 1:0 (85. Saha), Middlesbrough - Everton 1:1 (74. Juninho - 23. Watson), Southampton - West Bromwich Albion 1:0 (8. Beattie), West Ham United - Tottenham Hotspur 2:0 (31. Ferdinand, 47. Carrick), Newcastle - Chelsea 2:1 (31. vlastní Hasselbaink, 53. Bernard - 37. Lampard), Arsenal - Charlton 2:0 (26. Jeffers, 45. Pires), Aston Villa - Birmingham City 0:2 (74. Lazarides, 77. Horsfield).