STŘELEC BEZ EMOCÍ. Bývalý anglický reprezentant Michael Owen snáší v

STŘELEC BEZ EMOCÍ. Bývalý anglický reprezentant Michael Owen snáší v Manchesteru United roli náhradníka, ale když je vyslán do hry, střelecky se mu docela daří. | foto: AP

Arsenal i Manchester United postoupily, připomněl se kanonýr Owen

• 9
Sestava fotbalového Arsenalu, plná mladých hráčů, rozhodla v závěrečné třetině zápasu o svém postupu v anglickém Ligovém poháru přes čtvrtoligové Shrewsbury. Naprosto s přehledem se do čtvrtého kola dostal i Manchester United a udržel šňůru zápasů bez porážky v této sezoně.

Na londýnském Emirates Stadium se vedení ujali hosté z městečka, jehož veškeré obyvatelstvo by se vměstnalo do ochozů stadionu. Na branku ze 16. minuty odpověděl po další čtvrthodině hlavičkou Kieran Gibbs a připsal si první zásah za Arsenal v kariéře.

Totéž pak po změně stran dokázal Alex Oxlade-Chamberlain, jenž převahu domácího týmu proti nadšeně bojujícímu protivníkovi vyjádřil střelou z dálky. Na konečných 3:1 stanovil dvanáct minut před koncem Yossi Benayoun.

O poznání těžší pozici měl Manchester United na hřišti druholigového Leedsu United, ale ani několik náhradníků v sestavě nenechalo nikoho na pochybách, jak rozjetý je výběr Alexe Fergusona v tomto ročníku. Vyjma remízy s Benfikou Lisabon v Lize mistrů zatím všechno vyhrál.

Tentokrát k tomu významně přispěl bývalý anglický reprezentant Michael Owen. Skóre otevřel po čtvrthodině hry "angličanem" a druhý gól přidal skvělou ranou z pravé nohy. Postup stvrdil a skóre na 0:3 uzavřel po sólu Ryan Giggs těsně před přestávkou.