Antonín Barák (uprostřed) z Hellasu Verona se raduje ze svého gólu. | foto: AP

Dva české góly a Verona je zase výš. Budeme ještě lepší, věří Barák

• 2
Moc důležitý hráč, chválil kouč Verony výkon Antonína Baráka, který pondělní vítězství 3:1 v italské fotbalové lize nad Beneventem ozdobil dvěma góly. „Musí se ale ještě dostat do ideální kondice,“ upozornil Ivan Jurič. Jak by ne, vždyť jeho svěřenec má za sebou složitý návrat na hřiště.

Stejný příběh už před českým reprezentantem prožilo tolik fotbalistů. „Měli jsme teď kvůli karanténě a zraněním mimo hru spoustu hráčů a není jednoduché hrát neustále s novou a novou sestavou,“ naznačil nejběžnější současné strasti trenérů Jurič.

Jaká je Barákova story?

Na říjnovém reprezentačním srazu měl pozitivní test na koronavirus a na deset dní musel do karantény. „Bylo to těžké. Byl jsem s národním týmem na Kypru a najednou vznikl zmatek. Po testech jsem musel okamžitě odletět do Itálie a být v izolaci. Zůstat deset dní doma nebylo vůbec lehké,“ popisoval pětadvacetiletý záložník v rozhovoru pro stanici Sky Sport.

Minulou neděli už nastoupil jako střídající hráč na půl hodiny do ligového zápasu na hřišti Juventusu (1:1), ve středu pak odehrál celý duel italského poháru s Benátkami, který Hellas vyhrál až po penaltovém rozstřelu, na čemž měl úspěšným pokusem podíl i příbramský odchovanec. „120 minut v poháru, vážně nic jednoduchého,“ kývl Barák, který ale zregeneroval báječně.

Antonín Barák (uprostřed) z Hellasu Verona skóruje proti Beneventu.
Antonín Barák (uprostřed) se raduje ze svého gólu se spoluhráči z Hellasu...

V duelu s Beneventem, v němž byl vystřídán až v nastavení druhé půle, už na něm únava nebyla znát. A měl silné momenty. V 17. minutě po úniku Zaccagniho nasprintoval do pokutového území a z malého vápna skóroval. V 63. minutě pak po srovnání Beneventa vstřelil vítězný gól, když se vnějším nártem trefil do horního rohu branky.

Barák se dvakrát trefil, Hellas slavil ligové vítězství nad Beneventem

„Byl to těžký zápas. Benevento má vynikající hráče, i proto je pro nás důležité, že výhru nakonec bereme my. Nebylo snadné hrát proti týmu, který vás neustále presuje, proto jsou tři body velmi cenné,“ vysvětloval Barák.

Verona, která má v novém ročníku Serie A na kontě jedinou porážku, se v tabulce posunula na sedmou příčku. Opravdová zkouška ji však čeká v neděli, kdy nastoupí na hřišti lídra soutěže AC Milán. „Chceme letos dosáhnout na dobré umístění v tabulce. Chci, abychom se všichni zlepšovali a měli skvělou sezonu,“ přeje si Barák, který nechybí v české nominaci na duely s Německem, Izraelem a Slovenskem.

Snad ho po listopadovém srazu čeká klidnější návrat do Itálie.