Gólová radost fotbalistů West Hamu v utkání proti Leicesteru.

Gólová radost fotbalistů West Hamu v utkání proti Leicesteru. | foto: Reuters

West Ham i díky asistenci Coufala smetl Leicester a vede anglickou ligu

• 53
West Ham zůstává jedním z pěti týmů anglické fotbalové ligy, které po dvou kolech neztratily ani bod. A londýnský tým, za který znovu nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček, dokonce díky impozantnímu skóre 8:3 vede tabulku. Oslabený Leicester i díky Coufalově asistenci porazil v pondělní dohrávce 4:1.

Dvěma góly a asistencí se blýskl Michail Antonio a s 49 brankami se stal nejlepším střelcem londýnského týmu v historii Premier League.

Domácí poslal do vedení ve 26. minutě Fornals po brejku a Benrahmově přihrávce. Leicesteru v závěru prvního poločasu ještě víc zkomplikoval situaci Pérez, který byl vyloučen za šlápnutí na Fornalse.

Krátce po změně stran Antonio připravil druhý gól pro Benrahmu. Hosté se vrátili do hry snížením Tielemanse, ale v 80. minutě se poprvé trefil Antonio a v týmové tabulce kanonýrů překonal italského rekordmana Di Cania. Jedenatřicetiletý útočník skóroval ještě v 84. minutě po Coufalově centru.

Tomáš Souček z West Hamu hlavičkuje v utkání proti Leicesteru.

West Ham navázal na úvodní ligové vítězství 4:2 v Newcastlu a teprve podruhé v Premier League vede úplnou tabulku. Dosud jedinkrát se mu to povedlo v srpnu 2006. Naopak Leicester nepotvrdil minulou výhru 1:0 nad Wolverhamptonem.