Brankář Aaron Ramsdale z Arsenalu zasahuje v zápase s Liverpoolem.

Brankář Aaron Ramsdale z Arsenalu zasahuje v zápase s Liverpoolem. | foto: AP

Liverpool vyhrál na hřišti Arsenalu, na vedoucí City ztrácí už jen bod

• 7
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v dohrávce 27. kola anglické nejvyšší soutěže na hřišti Arsenalu 2:0 a přiblížili se vedoucímu Manchesteru City na rozdíl jediného bodu. O devátém ligovém vítězství „Reds“ po sobě rozhodli brankami v rozmezí 55. a 62. minuty Diogo Jota a Firmino. Uspěl také Tottenham, který v dohrávce 16. kola zvítězil stejným rozdílem na hřišti Brightonu a dotáhl se bodově na šestý West Ham.

Předloňský anglický šampion Liverpool se v první půli proti koncentrované obraně Arsenalu prosazoval těžko. Výjimkou byla jen Van Dijkova hlavička z druhé minuty, kterou vytáhl brankář Ramsdale. V úvodu druhé půle se sice dostal na opačné straně hřiště do šance domácí Ödegaard, toho ale zase vychytal Alisson.

Deset minut po přestávce tak udeřili hosté. Střelou z úhlu na bližší tyč se prosadil portugalský útočník Jota. Liverpool vzápětí využil rozhozené obrany Arsenalu podruhé a v 62. minutě zvýšil náskok po Robertsonově centru Firmino. Brazilský útočník se trefil proti „Kanonýrům“ podeváté v kariéře.

Thomas Partey (vlevo) z Arsenalu v souboji s Diogem Jotou z Liverpoolu.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa neprohráli v Premier League desátý zápas za sebou. Naopak Arsenal prohrál po pěti předchozích výhrách a je dál v neúplné tabulce čtvrtý.

Tottenham mohl poslat do vedení proti Brightonu už v 5. minutě útočník Kane, který obral o míč chybujícího brankáře Sáncheze, následně ale minul prázdnou bránu. „Spurs“ se přesto ještě v první půli dočkali, když střelu Kulusevského tečoval do sítě Romero a připsal si první gól v dresu Tottenhamu.

Po přestávce se prosadil po rychlém brejku také Kane. Osmadvacetiletý anglický reprezentant vstřelil v Premier League rekordní 95. gól na hřišti soupeře a osamostatnil se v čele žebříčku od druhého Waynea Rooneyho. Šlo o jeho dvanáctou branku v této ligové sezoně.

Tottenham se po třetím vítězství z posledních čtyř zápasů v lize posunul v neúplné tabulce na sedmé místo o skóre za West Ham a má ještě zápas k dobru. Brighton je po šesté soutěžní porážce za sebou třináctý.

Arsenal FC - Liverpool FC 0:2 (0:0)

Branky: 54. Diogo Jota, 62. Firmino. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long. ŽK:63. Firmino. Diváci: 59 968.

Arsenal FC Ramsdale – Soares, White, Magalhães, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74. Pépé), Ødegaard (67. Smith-Rowe), Martinelli – Lacazette /C/ (80. Nketiah).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Henderson /C/, Henrique, Alcântara (90. Jones) – Díaz (56. Saláh), Jota (56. Firmino), Mané.

Přejít na on-line reportáž

Brighton & Hove Albion FC - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1)

Branky: 37. Romero, 57. Kane. Rozhodčí: Jones – Cann, Eaton. ŽK:7. Maupay, 45+1. Veltman - 43. Reguilón, 55. Romero.

Brighton & Hove Albion FC Sánchez – Veltman (78. Moder), Duffy, Dunk (C), Cucurella – Groß (78. Lamptey), Bissouma (62. Welbeck) – March, Mac Allister, Trossard – Maupay.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Romero, Dier, B. Davies – Doherty (80. Emerson), Bentancur, P.-E. Höjbjerg, Reguilón – Kulusevski (90+2. Bergwijn), Son Hung-min (80. Lucas Moura) – Kane.