Granit Xhaka z Arsenalu (vlevo) a Callum Wilson z Newcastlu. | foto: AP

Arsenal natáhl sérii bez prohry, vítězství proti Newcastlu řídil Aubameyang

• 3
Fotbalisté Arsenalu v 19. kole anglické ligy zdolali 3:0 Newcastle a natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. Všechny branky padly až po přestávce, dvě vstřelil Pierre-Emerick Aubameyang.

V 50. minutě se trefil Aubameyang a proti Newcastlu se prosadil ve čtvrtém utkání za sebou. Na 2:0 zvýšil deset minut nato Saka a v 77. minutě na konečných 3:0 upravil pátým gólem v sezoně Aubameyang.

Arsenal neprohrál už pět zápasů a navíc počtvrté za sebou udržel čisté konto. Londýnský celek snížil ztrátu na pohárové příčky na šest bodů, ale většina jeho soupeřů má v neúplné tabulce odehráno minimálně o jedno utkání méně.

Arsenal FC - Newcastle United 3:0 (0:0)

Branky: 50. Aubameyang, 60. Saka, 77. Aubameyang. Rozhodčí: Coote – Perry, Hopton.

Arsenal FC Leno – Soares, Holding, David Luiz, Tierney – Partey (67. Alnaní), Xhaka – Aubameyang (C) (79. Willian), Smith-Rowe (82. Martinelli), Saka – A. Lacazette.

Newcastle United Darlow – Krafth, Lascelles (C), Clark, Lewis – Almirón (87. Anderson), M. Longstaff (79. Hendrick), Shelvey, Joelinton – Carroll (69. Jacob Murphy), C. Wilson.