Mohamed Salah z Liverpoolu zkouší obejít obránce Manchesteru City Rúbena Diase.

Mohamed Salah z Liverpoolu zkouší obejít obránce Manchesteru City Rúbena Diase. | foto: AP

City padlo v Liverpoolu a na Arsenal ztrácí čtyři body. Chelsea vyhrála

• 16
Fotbalisté Liverpoolu porazili v hitu 11. kola anglické ligy Manchester City 1:0 a na dálku pomohli Arsenalu, který vede tabulku Premier League už o čtyři body. Lídr měl přitom v nedělním utkání v Leedsu, které těsně vyhrál, štěstí. Přežil penaltu i spoustu šancí soupeře.

Zvítězila také Chelsea, Manchester United naopak v souboji pátého s šestým remizoval s Newcastlem. West Ham zase ztratil v Southamptonu.

Arsenal trpěl v Leedsu zejména ve druhém poločase pod velkým tlakem. A to ještě v závěru VAR odvolal druhou penaltu pro domácí i červenou kartu pro hostujícího Gabriela...

Utkání v Leedsu bylo po minutě přerušeno kvůli výpadku proudu na stadionu, rozhodčím pak nefungovaly komunikátory. Proto hlavní Kavanagh nejprve dlouze diskutoval s oběma trenéry a po chvíli poslal fotbalisty zpátky do kabin. Hrát se začalo opět asi po čtyřiceti minutách.

O jedinou branku se postaral v 35. minutě Saka, ale Leeds hlavně po přestávce nebyl daleko od vyrovnání. Bamforda několikrát vychytal brankář Arsenalu Ramsdale a v 64. minutě domácí útočník nevyužil penaltu, když minul.

Arsenal si tak vylepšil bilanci na devět vítězství a jedinou porážku a vede tabulku o čtyři body. Navýšit náskok mu pomohlo i zaváhání Manchesteru City, který na Anfield Road prohrál 0:1 s Liverpoolem.

O první porážce mistrovského celku v probíhající sezoně rozhodl Salah, pětizápasový střelecký půst ukončil po rychlé akci v 76. minutě. Přihrávku si připsal i brankář Alisson, jenž k výhře přispěl také několika skvělými zákroky.

City našlo v Premier League přemožitele po 21 zápasech. Naprázdno vyšel i nejlepší střelec soutěže Haaland, který se neskóroval po sedmi duelech, v nichž dal 13 branek. Celkem má v lize na kontě 15 zásahů.

Naopak Liverpool, který se v závěru musel obejít bez trenéra Kloppa vyloučeného za protesty, se tří bodů dočkal po třech utkáních. V tabulce úřadujícímu vicemistrovi patří až osmé místo.

Daří se Chelsea, která uspěla 2:0 na hřišti Aston Villy a ani v šestém utkání pod vedením nového trenéra Grahama Pottera neprohrála. O výhře hostů rozhodl dvěma góly Mount, který se prosadil poprvé v sezoně.

Manchester United hrál bez branek s Newcastlem. Po čtyřech porážkách bodoval Southampton, jenž remizoval 1:1 s West Hamem. Za londýnský celek odehráli celý zápas čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Výsledky 11. kola: Aston Villa - Chelsea 0:2 (6. a 65. Mount), Manchester United - Newcastle 0:0, Southampton - West Ham United 1:1 (20. Perraud - 64. Rice), Leeds - Arsenal 0:1 (35. Saka), Liverpool - Manchester City 1:0 (76. Salah).

Leeds United - Arsenal FC 0:1 (0:1)

Branky: 35. Saka. Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Robathan. ŽK:63. Saliba, 90+5. Gabriel.

Leeds United Meslier – Kristensen, Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca (84. Summerville) – Sinisterra (89. Gelhardt), Aaronson, Harrison (75. Klich) – Rodrigo (46. Bamford).

Arsenal FC Ramsdale – White (76. Tierney), Saliba, Gabriel, Tomijasu – Partey, Xhaka – Saka (82. Holding), Ödegaard (C) (73. Vieira), Martinelli – Jesus (82. Nketiah).

Přejít na on-line reportáž

Aston Villa FC - Chelsea FC 0:2 (0:1)

Branky: 6. Mount, 65. Mount. Rozhodčí: Jones – Betts, Hussin. ŽK:33. Chilwell, 61. Koulibaly, 83. Mount.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Young – McGinn (C) (73. Coutinho), Luiz, Ramsey (78. Dendoncker) – Bailey (66. Buendía), Ings, Watkins.

Chelsea FC Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva (C), Cucurella (46. Azpilicueta) – Mount, Loftus-Cheek, Kovačić (65. Jorginho), Chilwell – Havertz (46. Koulibaly), Aubameyang (58. Gallagher), Sterling (89. Broja).

Manchester United - Newcastle United 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Pawson – Perry, Ledger. ŽK:49. Ronaldo, 65. Fernandes, 69. Casemiro - 44. Burn.

Manchester United de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – Antony, Fernandes (C), Sancho – Ronaldo (72. Rashford).

Newcastle United Pope – Trippier (C), Schär (90. Lascelles), Botman, Burn (78. Targett) – S. Longstaff, Guimarães (78. Willock), Joelinton – Almirón, C. Wilson (78. Wood), Murphy (59. Fraser).

Southampton FC - West Ham United 1:1 (1:0)

Branky: 20. Perraud - 64. Rice. Rozhodčí: Bankes. ŽK:44. Walker-Peters - 52. Coufal.

Southampton FC Bazunu – Perraud, Salisu, Bella-Kotchap (42. Ćaleta-Car), Walker-Peters – Aribo (74. Edozie), Maitland-Niles (74. I. Diallo), Ward-Prowse, Elyounoussi – C. Adams (74. Mara), A. Armstrong (74. S. Armstrong).

West Ham United Fabiański – Cresswell, Kehrer, Be. Johnson, Coufal – Rice, Souček – Emerson (59. Benrahma), Paquetá (88. Lanzini), Bowen – Scamacca (88. Antonio).

Liverpool FC - Manchester City 1:0 (0:0)

Branky: 76. Salah. Rozhodčí: Anthony Taylor. Asistenti: Gary Beswick, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Andy Madley. VAR: Darren England. AVAR: Simon Bennett. ŽK:63. Fabinho, 84. Alcântara, 90. Jota - 78. Akanji. ČK:86. Jürgen Klopp.

Liverpool FC Alisson – Milner (C), Gomez, van Dijk, Robertson – Alcântara, Fabinho (73. J. Henderson), Elliott (73. Carvalho) – Salah (90. Alexander-Arnold), Firmino (72. Núñez), Jota (90+9. Tsimikas).

Manchester City Ederson – Cancelo, Dias, Akanji, Aké – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) (89. Álvarez) – B. Silva, Haaland, Foden.