GÓLOVÁ RADOST. Fotbalisté Chelsea během zápasu proti Tottenhamu.

GÓLOVÁ RADOST. Fotbalisté Chelsea během zápasu proti Tottenhamu. | foto: AP

Chelsea porazila i Tottenham, Agüero zachránil City. Swansea vyhrála 5:4

• 3
Fotbalisté Chelsea otočili domácí londýnské derby s Tottenhamem a díky sedmé výhře v řadě zůstávají na prvním místě anglické ligy. Ve 13. kole soutěže se radovali i další favorité - Manchester City vyhrál v Burnley díky gólům kanonýra Agüera, Liverpool udolal Sunderland. Nevídanou přestřelku zažili fanoušci ve Swansea, thriller s devíti góly ovládli domácí.

Po poledni Manchester City, vpodvečer Liverpool. A teď Chelsea.

V anglické lize se během sobotního dne třikrát měnil lídr tabulky, po výhře nad Tottenhamem se na vedoucím místě znovu usadila Chelsea.

Ta v domácím prostředí přišla o ligovou neprůstřelnost, která trvala přes šest zápasů, už v jedenácté minutě. Brankáře Courtoise překonal tvrdou ranou z šestnáctky Christian Eriksen.

Ještě do poločasu ale domácí vyrovnali. Gólman Lloris plachtil za krásnou střelou Pedra Rodrígueze z rohu velkého vápna marně. Španělský fotbalista se podílel už na osmém gólu Chelsea v šesti domácích zápasech.

Ještě lepší statistiky však má v letošní sezoně Diego Costa. K deseti gólům a třem asistencím přidal ve druhé části zápasu s Tottenhamem další přihrávku, kterou v gól přeměnil Victor Moses. Na něj obrana soupeře dočista zapomněla.

„Kohouti“ prohráli vůbec poprvé v sezoně, v anglické lize už není žádný neporažený tým.

Aktuálně druhý Liverpool porazil Sunderland díky vítězné brance Divocka Origiho, který už v prvním poločase vystřídal zraněného Coutinha. Belgický reprezentant rozhodl zápas patnáct minut před koncem. Brankáře Pickforda obstřelil z hranice pokutového území. Pojistku na výsledek připravil v nastaveném čase James Milner z pokutového kopu.

Už po poledni britského času nastoupil do zápasu v Burnley Manchester City. A po přesné ráně záložníka Deana Marneyho z dálky prohrával. Jenže City má v kádru Sergia Agüera, který znovu tým z Manchesteru zachránil.

Nebyly to krásné góly do hitparády, ale Agüero stál pokaždé na správném místě. Za záda brankáře Paula Robinsona, jenž v lize nastoupil po čtyřech letech, doklepl míč ze skrumáže po rohovém kopu. Také druhý gól dal po přestávce z hranice malého vápna.

Agüero dal v posledních čtyřiatřiceti ligových zápasech třiatřicet gólů.

První vítězství trenér Bradleyho: Úžasná přestřelka

Struhjící průběh na Liberty Stadium: 0:1, 3:1, 3:4 a nakonec 5:4.

Neuvěřitelný zápas přinesl šťastný výsledek domácím hráčům z Walesu. Zatímco Swansea slaví první vítězství pod novým trenérem Bobem Bradleym, který je u týmu od poloviny října, Crystal Palace truchlí po šesté porážce za sebou.

Londýnský celek přitom ještě na začátku nastaveného času vedl 4:3 poté, co třemi góly během devíti minut zvrátil dvougólové manko. Jenže Swansea zachránil španělský střelec Fernando Llorente, který dvěma góly po uplynutí devadesáti minut definitivně otočil výsledek.

Islandský záložník Gylfi Sigurdsson se v dresu Swansea pokouší obelstít dva...
HRDINA SWANSEA. Fernando Llorente (vpravo) dvěma góly v nastaveném čase rozhodl...
TO NEMÁM. Gólman Crystal Palace Wayne Hennessey udělal při standardce...
Fotbalisté Swansea si užívají vítězství v přestřelce s Crystal Palace se svými...

Klidnější byly zbylé sobotní zápasy. Leciester dvakrát dotahoval proti Middlesbrough a remizoval s ním 2:2, nerozodně skončil také duel mezi Hullem a West Bromem.

Výsledek 13. kola: Burnley - Manchester City 1:2 (14. Marney - 37. a 60. Agüero), Hull - West Bromwich 1:1 (72. Dawson - 34. McAuley), Leicester - Middlesbrough 2:2 (34. Mahriz z pen., 90.+4 Slimani z pen. - 13. a 71. Negredo), Liverpool - Sunderland 2:0 (75. Origi, 90.+1 Milner z pen.), Swansea - Crystal Palace 5:4 (66. a 68. Fer, 90.+1 a 90.+3 Llorente, 36. Sigurdsson - 19. Zaha, 75. Tomkins, 82. vlastní Cork, 84. Benteke), Chelsea - Tottenham 2:1 (45. Pedro, 51. Moses - 11. Eriksen).