Chelsea a Liverpool selhaly, Arsenal spasil vlastní gól, City stoprocentní

• 80
Obhájce anglického titulu není ve formě. Fotbalisté Chelsea ve 4. kole Premier League nezvládli domácí zápas s Crystal Palace a prohráli 1:2. Doma selhal také Liverpool, který podlehl West Hamu 0:3. Zato vedoucí Manchester City zůstává suverénní, ještě nedostal gól a po výhře 2:0 nad Watfordem má jako jediný všech 12 bodů. Arsenal s nudícím se Petrem Čechem v brance porazil oslabený Newcastle díky vlastnímu gólu.

Arsenal hrál na stadionu Newcastlu od 16. minuty v početní převaze, přesto si do poslední minuty nemohli být jist vítězstvím. Nakonec se přece jen radoval z výhry 1:0, o které rozhodl v 52. minutě vlastní gól obránce Colocciniho. Čech nečelil žádné střele ani nebezpečí.

V pondělí proti Liverpoolu musel Čech vytáhnout skvělé zákroky, ve 4. kole ho možná nejvíc rozproudila oslava gólu.

Tipujte výsledky

Zapojte se do tipovačky, odhadujte výsledky nového ročníku Premier League a hrajte o ceny. Na vítěze čeká iPhone 5S a roční předplatné O2 TV Air. Více zde.

To když Ramsey vyslal zpoza šestnáctky prudkou střelu a gólman Krul vyrazil míč jen do strany vápna přesně na Oxlada-Chamberlaina. Ten na nic nečekal, vypálil a stoper Coloccini si míč nešťastně srazil do brány.

Byl to už druhý vlastní gól, který svěřencům kouče Wengera v této sezoně pomohl. Sami dali jen jeden.

Newcastle, který v novém ročníku ještě nezvítězil, to měl však složité. Už po čtvrthodině ho oslabil srbský útočník Aleksandar Mitrovič, když nesmyslně došlápl podrážkou Coquelina a dostal rovnou červenou kartu.

V prvním poločase mohl přesily využít Walcott, ale ani jednu ze svých dvou šancí neproměnil. V úplném závěru selhal Giroud, který má jinak proti Newcastlu vynikající bilanci. I tak Arsenal porazil Newcastle už poosmé v řadě.

Z prvních čtyř kol pouhé čtyři body. Tak špatně vstoupil úřadující mistr do nového ročníku naposledy před dvaceti lety (Blackburn). Chelsea, před sezonou největší favorit na zisk titulu, ztrácí už tak brzy na svého velkého konkurenta Manchester City osm bodů!

V dresu City se poprvé prosadil Raheem Sterling, druhý gól domácích přidal Fernandinho. Včetně minulé sezony vyhráli svěřenci Manuela Pellegriniho už deset ligových zápasů v řadě.

Druhé místo překvapivě patří Crystal Palace, který zkazil kouči Chelsea Josému Mourinhovi jeho dvoustý zápas v Premier League a připravil mu teprve druhou porážku ve 100 domácích utkáních.

Dlouho se na Stamford Bridge dařilo především brankářům, jak domácí Courtois, tak hostující McCathy své týmy několikrát podrželi. Branky začaly padat až v poslední půlhodině.

Nejprve skóre otevřel Bakary Sako, který jen o chvíli předtím vykopl z brankové čáry hlavičku domácího Cahilla. Chelsea sice po hlavičce Falcaa vyrovnala, jenže o chvíli později zajistil Palace tři body Joel Ward.

Liverpoolu se nepovedl úvod zápasu s West Hamem, prohrával už po třech minutách, kdy se trefil Lanzini. Po půlhodině přidal druhý gól londýnského týmu Mark Noble a svěřenci Brendana Rodgerse už reagovat nedokázali. Naopak v nastavení přidal třetí gól West Hamu Sakho. Oba týmy dohrávaly v deseti, červenou kartu viděli domácí Coutinho i hostující Noble.

Dvě červené karty padly také ve Stoke, obě viděli hráči domácích ještě v první půli. Nejprve šel pod sprchy Afellay, o chvíli později také Adam. Hostující West Brom toho dokázal využít a po brance Rondona vyhrál 1:0.

Výsledky 4. kola: Newcastle - Arsenal 0:1 (52. vlastní Coloccini), Aston Villa - Sunderland 2:2 (11. z pen. a 41. Sinclair - 8. M’Vila, 52. Lens), Bournemouth - Leicester 1:1 (24. Wilson - 86. Vardy z pen.), Chelsea - Crystal Palace 1:2 (80. Falcao - 65. Sako, 81. Ward), Liverpool - West Ham United 0:3 (3. Lanzini, 29. Noble, 90.+2 Sakho), Manchester City - Watford 2:0 (47. Sterling, 56. Fernandinho), Stoke - West Bromwich 0:1 (45.+3 Rondon), Tottenham - Everton 0:0.