SVÍTIVÉ KOPAČKY. Madridská opora Cristiano Ronaldo ukázal i proti Realu

SVÍTIVÉ KOPAČKY. Madridská opora Cristiano Ronaldo ukázal i proti Realu Sociedad, jak snadno umí střílet góly. | foto: Reuters

Real po dvou remízách zabral, Ronaldo v tabulce střelců dohnal Messiho

• 13
Real Madrid potřetí za sebou nezaváhal, po dvou remízách zabral a v 30. kole španělské ligy jasně porazil San Sebastian 5:1. Před Barcelonou si tak udržel šestibodový náskok, obhájce titulu svůj zápas na Mallorce zvládl v poměru 2:0.

Real v minulé týdnu ztratil čtyři body. Doma s Málagou a na hřišti Villarreali inkasoval na 1:1 vždy v závěru po střele z přímého kopu. Barcelona tak výrazně ukrojila z jeho komfortního desetibodového náskoku.

Další zaváhání si však už lídr nedovolil. I bez trenéra José Mourinha, který po minulém vykázání z lavičky, tým při zápase koučovat nemohl, jasně duel ovládl.

Tabulka střelců

1. Lionel Messi (Barcelona)  a Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 35 gólů
3. Radamel Falcao (Atletico Madrid) 19
4. Gonzalo Higuain (Real Madrid) 18
5. Karim Benzema (Real Madrid) 16 a Roberto Soldado (Valencia) 16

Dva góly dal Cristiano Ronaldo, který si polepšil na 35 branek. V 92. utkání za Real dal 100. a 101 gól. Například legendární Puskás v šedesátých letech minulého století potřeboval v Realu na sto branek 105 duelů.

Ronaldo se zároveň v tabulce střelců dotáhl na Lionela Messiho. Ten k vítězství Barceloně pomohl jedním gólem.

Svěřenci Pepa Guardioly zvítězili v devátém soutěžním utkání za sebou a zvládli generálku na úvodní středeční čtvrtfinále Ligy mistrů s AC Milán.

Messi poslal tým do vedení v 25. minutě z trestného kopu. Favoritovi se však nepovedl nástup do druhé půle a jedenáct minut po přestávce byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Thiago. Hosté se však i v oslabení dokázali prosadit, když v 79. minutě dorazil Messiho střelu do branky stoper Gerard Piqué.

Do Ligy mistrů se tlačí bohatá Málaga. Dokázala dvěma brankami v
závěrečné čtvrthodině otočit utkání na hřišti Espaňolu a po vítězství 2:1
se bodově dotáhla na třetí Valencii. Ta podlehla na hřišti Getafe.

Na stadionu barcelonského týmu zvítězila Málaga po devíti letech. Krok s ní neudrželo Levante, které překvapivě doma podlehlo Osasuně Pamplona 0:2.

Málaga prohrávala po brance Coutinha, v 76. minutě ale srovnal Ruud van Nistelrooij a přidal svou třetí branku od letního příchodu do Španělska. Za dvě minuty dokonal obrat záložník Martín Demichelis, takže Málaga prodloužila svou sérii bez porážky na šest ligových utkání.

O první branku duelu mezi Levante a hosty z Pamplony se postaral po čtvrthodině hry Raúl García po Ninově nahrávce a sedmou trefou si pojistil první místo mezi klubovými střelci Osasuny. U druhého gólu si oba hráči svou roli vyměnili a skóroval Nino.

Zaragoza díky spornému pokutovému kopu v páté minutě nastavení zvítězila 1:0 nad Atlétikem Madrid. Po senzačním triumfu nad Valencií z minulého týdne zdolala už druhého čtvrtfinalistu Evropské ligy za sebou a v tabulce se bodově dotáhla na Gijón i Santander.

Po senzačním vyřazení Manchesteru United z Evropské ligy pokračovalo v nevydařených výkonech Bilbao, které přišlo v závěru o výhru nad Gijónem a nezvítězilo už potřetí za sebou. Na hřišti Athletiku srovnal na konečných 1:1 hostující Lora až v 90. minutě.

Naopak Villarreal pod novým koučem Miguelem Ángelem Lotinou přidal k poslední remíze 1:1 s Realem další body. Na půdě jiného madridského týmu Raya Vallecano zvítězil 2:0 a sestupovým příčkám se vzdálil už na šest bodů.

Výsledky 30. kola: Mallorca - FC Barcelona 0:2 (25. Messi, 79. Piqué), Real Madrid - San Sebastian 5:1 (32. a 56. Cristiano Ronaldo, 40. a 49. Benzema, 6. Higuaín - 41. Xabi Prieto), Getafe - Valencie 3:1 (12. Rios, 24. Miku, 30. Saltor - 5. Soldado), Zaragoza - Atlético Madrid 1:0 (90.+5 Apoňo z pen.), Espaňol Barcelona - Málaga 1:2 (24. Coutinho - 76. Van Nistelrooij, 78. Demichelis), Levante - Pamplona 0:2 (16. Raúl García, 79. Nino), Bilbao - Gijón 1:1 (77. De Marcos - 90. Lora), Betis Sevilla - Santander 1:1 (18. Santa Cruz - 78. Stuani), Vallecano - Villarreal 0:2 (29. Marco Ruben, 85. Ángel), Granada - FC Sevilla 0:3 (54. a 90.+2 Manu, 39. Negredo).