Franck Ribery (vpravo) bojuje o míč s Islanďanem Guilfy Sigurdssonem.

Franck Ribery (vpravo) bojuje o míč s Islanďanem Guilfy Sigurdssonem. | foto: Reuters

Francie se v přípravě nadřela, výhru s Islandem vydolovala v závěru

• 1
Francouzští fotbalisté zdolali v přípravném utkání před mistrovstvím Evropy Island 3:2. Na domácím hřišti však ještě pět minut před koncem prohrávali.

Svěřenci trenéra Laurenta Blanka poprvé inkasovali v 28. minutě, kdy Sigthórsson prodloužil nakopnutý míč do pokutového území a Bjarnason nekompromisní dělovkou skóroval.

Za šest minut ostrované ještě zvýšili, když Sigthórsson po centru ze strany přidal k nahrávce i branku.

V obou případech výrazně chyboval bek Manchesteru United Patrice Evra a kouči zřejmě přidělal vrásky při tvorbě konečné nominace.

Domácí fotbalisté soupeře jednoznačně přestříleli, dlouho ale nezakončovali efektivně. Až v 52. minutě protrhl trápení z úhlu obránce Mathieu Debuchy.

Trvalý tlak pak ve srovnání proměnil v 85. minutě Franck Ribéry a hned z další šance dokonal obrat obránce Rami.

Francouze čekají před šampionátem ještě přípravné duely se Srbskem a Estonskem. Na Euru ve skupině D sehrají postupně zápasy proti Anglii, s domácí Ukrajinou a Švédskem.