BRONZOVÉ ŠVÉDKY. Fotbalistky oslavují medaile z mistrovství světa.

BRONZOVÉ ŠVÉDKY. Fotbalistky oslavují medaile z mistrovství světa. | foto: AP

Švédské fotbalistky vybojovaly bronz, rozhodující gól daly v deseti

• 0
Švédské fotbalistky slaví na mistrovství světa bronzové medaile. V zápase o třetí místo v německém Sinsheimu zdolaly soupeřky z Francie, ač víc než dvacet minut hrály jen v deseti. A právě v oslabení dokázaly dát rozhodující gól na 2:1.

Skóre v Rhein-Neckar-Areně otevřela ve 29. minutě Švédka Lotta Schelinová, která pohotově zakončila dlouhý centr. V 56. minutě však umístěnou ranou k tyči vyrovnala Elodie Thomisová, její spoluhráčka z Olympique Lyon.

Hráčky Tre Kronor v 68. minutě oslabila Josefine Öqvistová, jež dostala červenou kartu za konflikt s protihráčkou Soniou Bompastorovou.

Seveřanky ale nakonec dokázaly rozhodnout i v deseti. Osm minut před koncem se dostala k odraženému rohu náhradnice Marie Hammarströmová a individuální akci zakončila krásnou trefou do horního růžku.

Svěřenkyně trenéra Thomase Dennerbyho získaly třetí medaili v desetileté historii oficiálního světového šampionátu, první od stříbra z roku 2003.