Rosický s Barošem, to jsou jedničkáři

• 67
Andorra la Vella - Režisér hry Tomáš Rosický a průbojný útočník Milan Baroš vyšli nejlépe z hodnocení deníku MF Dnes, který známkoval výkony českých fotbalistů ve středečním vítězném utkání v Andoře. Oba tito hráči dostali jedničku. Naopak nejslabším reprezentantem byl označen defenzivní záložník Roman Týce, jenž vyfasoval čtyřku.

V hodnocení je nejlepší známkou jednička, nejhorší pětka, využívá se i půlbodů.

1 - Tomáš Rosický
Dispečer hry, který si fotbalu s chutí užíval i na hrbolatém hřišti v Andoře. Vymýšlel a zakládal akce, někdy i elegantně šajtlí. Neustále si pohybem říkal o míč.

1 - Milan Baroš
Predátor! Než odešel z hřiště, zařídil všechny tři góly, které do té doby padly. Na jeho dravost domácí nestačili, takže je věčně nutil k faulům.

2 - Petr Čech
Zvládal slušně odkopy i povzbuzování spoluhráčů před sebou. S jistotou chytil jedinou ostřejší střelu, jinou práci takřka neměl.

2 - Martin Jiránek
Kontroloval s přehledem pravou stranu obrany, dopředu se nepouštěl.

2 - Marek Jankulovski
Tentokrát spíš levý záložník než obránce, zatažená hra soupeře mu to umožňovala. Mohl být i průraznější, přesto načal výhru jistě proměněnou penaltou.

2 - Vratislav Lokvenc
Kdyby spoluhráči častěji nabíhali na jím sklepnuté míče, možná mohlo být šancí ještě víc. Potřetí za sebou se v kvalifikaci trefil. Dobrá práce!

2 - Jan Polák
Oživení hry. Je techničtější než Týce, kterého vystřídal. A tuhle přednost proti outsiderovi využíval.

2.5 - Štěpán Vachoušek
Občas si neodpustí zbytečné kličky, v nichž zvlášť první půli hru pozdržel. Známku si vylepšil precizním centrem na druhý gól.

2,5 - David Rozehnal
Klidný král vzduchu, když nikým neatakován sbíral v pohodě hlavičkou míče. Rozehrávku ale příliš nezvládal.

2,5 - Tomáš Ujfaluši
Po Čechovi se dotkl míče možná ze všech nejméně. Andorra jeho formu neprověřila.

3 - Karel Poborský
Jako kdyby si na tréninku udělal slalom mezi umělými panáky. To byl v 65. minutě světlý moment pravého záložníka. Obvykle je ale výraznější a víc se mu daří standardní situace.

3 - Tomáš Jun
Podzimnímu střelci ligy na jaře vlhne prach. Ani proti outsiderovi skupiny se přes veškerou snahu neprosadil.

4 - Roman Týce
Byl střídán v poločase proti Andoře! Za stavu 0:0 ho jeden ze soupeřů překvapivě vyškolil. Svou hrou jako by do mužstva nezapadal.

Jaroslav Plašil nebyl hodnocen, protože hrál krátce.

Andořan Txema (vpravo) se snaží zastavit českého útočníka Lokvence

Oscar Sonejee z Andorry (v červeném) v souboji s českým útočníkem Milanem Barošem.

Milan Baroš se raduje z branky v utkání s Andorrou.

Český obránce Marek Jankulovski dává gól z penalty andorskému brankáři Alvarezu Koldovi v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa.

Český reprezentant Karel Poborský (vpředu) a Justo Ruiz z Andorry v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa.

Tomáš Ujfaluši překonal v hlavičkovém souboji Ildefonse Limu z Andorry.

Český reprezentant Štěpán Vachoušek (vpravo) a Marc Pujol z Andorry v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa.