Sparťanský útočník Bony Wilfried v (vpravo) si v mezistátním zápase za Pobřeží slonoviny kryje míč před polským obráncem Tomaszem Jodlowiecem. | foto: Profimedia.cz

Poláci zalezli jako u nás Teplice, říká Wilfried. V Poznani si srovnal bilanci

• 82
Bony Wilfried versus zápasy v Poznani 1:1. Fotbalový útočník má na polské město a jeho stadion za letošní podzim rozdílné vzpomínky.

Se Spartou tam v létě vyhrál, postoupil do závěrečného play-off Ligy mistrů, ale dostal v soutěži celkově druhou žlutou kartu, která ho vyřadila z následujícího důležitého duelu proti Žilině.

Ve středu v mezistátním přípravném utkání v Poznani poprvé v životě nastoupil v základní sestavě reprezentace Pobřeží slonoviny, odehrál celé utkání, ve které však zvítězili domácí 3:1.

"Když jsme tam hráli se Spartou, byl stadion ještě rozestavěný, fanoušci mohli jen na tribuny za brankou. Teď tam bylo pětačtyřicet tisíc lidí, vyprodáno. Atmosféra bouřlivá, pěkný blázinec," líčil jedenadvacetiletý útočník.

Do národního mužstva ho nový trenér Francois Zahoui nominoval podruhé. V říjnu Wilfried odehrál posledních pětadvacet minut v kvalifikačním zápase o postup na Africký pohár, Pobřeží slonoviny zvítězilo v Burundi 1:0. Teď v přípravě domácímu Polsku podlehlo.

"Sestavu jsme měli podobnou jako v Burundi. Měl jsem výhodu, že jsem většinu spoluhráčů znal," poznamenal Wilfried.

V Polsku nenastoupil stabilní stoper Kolo Touré, naopak v záloze už nechyběl Yaya Touré, jeho bratr i klubový spoluhráč z Manchesteru City. U obou utkáních však nebyli útočníci Didier Drogba a Salamon Kalou z Chelsea.

"Samozřejmě, že je mi líto, že jsem si s Drogbou ještě nezahrál. Ale byl nemocný, nedá se nic dělat. Snad to vyjde příště," přál si sparťanský útočník.

Na novém stadionu v Poznani vedli domácí Poláci od 19. minuty, za hosty v závěru půle vyrovnal Gervinho, Wilfriedův parťák z útočné dvojice. Po přestávce skórovali Obraniak a svůj druhý gól dal Lewandowski.

"Připomínalo mi to náš ligový zápas s Teplicemi. Soupeř urputně bránil, nechtěl hrát dopředu a my se těžko prosazovali," popisoval Wilfried.

Těžko se probíjel přes protivníkovu obranu, složitě se pak dostával z Polska. Ač je Poznaň od Prahy 450 kilometrů, Wilfried cestoval nejprve do Mnichova a poté teprve do Česka. Nejbližší zápas ho čeká v neděli, za Spartu nastoupí proti Budějovicím.