Egyptský útočník Mohamed Salah odchází ze hřiště v utkání s Ghanou.

Egyptský útočník Mohamed Salah odchází ze hřiště v utkání s Ghanou. | foto: AP

Salah přijde po zranění stehna na africkém šampionátu o dva zápasy

• 0
Zranění stehenního svalu vyřadí egyptského fotbalistu Muhammada Salaha minimálně na dva zápasy. Na africkém šampionátu tak přijde o klíčový zápas s Kapverdami, který sedminásobní vítězové potřebují vyhrát, aby po dvou remízách měli jistotu postupu ze skupiny. V případě úspěchu by kapitán přišel i o osmifinálový duel. Oznámili to zástupci egyptského svazu.

Kanonýr Liverpoolu se zranil hned v úvodním duelu s Ghanou, v němž Egypt nakonec zachraňoval remízu 2:2. Jednatřicetiletý Salah musel střídat těsně před přestávkou poté, co si v nastavení první půle sedl na trávník a signalizoval, že nebude schopen pokračovat. Držel se za zadní část levého stehna. Zranění potvrdilo následné vyšetření.

Egypt v problémech: Salah střídal kvůli zranění. Hned jsem se lekl, líčil Klopp

Kapverdy mají po dvou výhrách už jisté první místo ve skupině B. Egypt zatím drží se dvěma body druhou postupovou příčku. Šanci na účast ve vyřazovacích bojích mají i Ghana a Mosambik, oba týmy mají na kontě po bodu.