Španělské fotbalistky Eva Navarrová (vlevo) a Irene Guerrerová slaví gól.

Španělské fotbalistky Eva Navarrová (vlevo) a Irene Guerrerová slaví gól. | foto: AP

Japonské a španělské fotbalistky míří na MS do osmifinále, Kanada poprvé vyhrála

• 1
Španělské a japonské fotbalisty vyhrály na mistrovství světa i druhé zápasy ve skupině C a jako první si zajistily postup do osmifinále. Japonsko si poradilo 2:0 s Kostarikou, Španělky rozstřílely Zambii 5:0.

Japonsko o vítězství v Dunedinu rozhodlo už v první půli díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut. V 25. minutě se prosadila záložnice Hikaru Naomotová a vzápětí přidala druhý gól útočnice Aoba Fudžinová.

Španělky v Aucklandu vyhrály díky dvěma brankám Alby Redondové a Jenifer Hermosové, která nastoupila ke 100. utkání v reprezentaci. V posledním utkání si s mistryněmi světa z roku 2011 Japonkami zahrají o první místo v konečné tabulce.

Jordyn Huitemaová z Kanady zkouší vyzrát na Marissu Shevaovou z Irska na MS.

Olympijské vítězky z Kanady porazily ve svém druhém utkání na šampionátu 2:1 Irsko a po úvodní bezbrankové remíze s Nigérií si připsaly první výhru. Favoritky musely otáčet, protože už ve 4. minutě skórovala přímo z rohového kopu Katie McCabeová a vstřelila první gól irských fotbalistek v historii MS.

Kanaďanky v nastaveném čase první půle vyrovnaly po vlastním gólu Megan Connollyové, jež do vlastní sítě tečovala centr do vápna. Vítěznou branku vstřelila v 54. minutě Adriana Leonová.

Kanada je se čtyřmi body v čele neúplné tabulky skupiny B, Irsko po druhé porážce poslední bez šance na postup do osmifinále. Ve čtvrtek sehrají druhý duel domácí Austrálie a Nigérie.