KANONÝR. Peruánec Paolo Guerrero se proti Venezuele blýskl hattrickem.

KANONÝR. Peruánec Paolo Guerrero se proti Venezuele blýskl hattrickem. | foto: AP

Guerrero pomohl fotbalistům Peru hattrickem k jihoamerickém bronzu

• 7
Zisk prvního cenného kovu na mistrovství Jižní Ameriky od roku 1983 slaví fotbalisté Peru. V souboji o třetí příčku porazili 4:1 Venezuelu, která nedokázala přetavit svou premiérovou účast mezi elitní čtveřicí v medaili. Hattrickem se blýskl Paolo Guerrero, který se s pěti góly hlásí o korunu nejlepšího kanonýra turnaje.

Favorizovaní svěřenci Sergia Markariana se v La Platě dostali do vedení krátce před poločasem, když přímočarou akci zakončil do prázdné branky Chiroque. Druhou branku Peru zaznamenal v 65. minutě nekompromisní ranou do šibenice Guerrero.

Největší překvapení turnaje z Venezuely dokázalo zápas zdramatizovat díky Arangově snížení, zápas ale definitivně rozhodl druhou brankou Guerrero v poslední minutě zápasu. V nastavení se proti otevřené defenzivě Venezuely prosadil ještě jednou a zpečetil hattrick.