České béčko turecké rezervě podlehlo

• 418
Izmir - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - První turecký test reprezentačního kouče Karla Brücknera se příliš nevydařil. Rezervní tým Česka prohrál s B mužstvem domácího Turecka 1:3. Čeští fotbalisté sice byli aktivnější, ale nevedlo se jim v ofenzivě, především v její finální části, útokům chybělo kvalitnější zakončení.

Průběh zápasu
v podrobné reportáži

Skóre zápasu otevřel domácí Ceyhun po vydařené střele z dvaceti metrů. Hosté na soupeřovo vedení zareagovat nedokázali a tak musel zasáhnout kouč Karel Brückner.

Už během první půle přeskupil rozestavení, Hübschman přešel na stopera, Kováč do středu zálohy, Skácel na levého obránce, Heinz do útoku a Vachoušek na levý kraj zálohy.

Po prohraném poločase poslal trenér do zápasu čtyři nové hráče Kinského, Kobylíka, Zelenku a Svěrkoše.

Brücknerův tým byl nadále aktivnější, čeští fotbalisté se směle pouštěli do útočení a to jim vyneslo i vyrovnání. Poté, co byl faulem zastaven pronikající Svěrkoš, proměnil Vachoušek bezpečně penaltu.

Jenže vzápětí se domácí dostali do smrtícího brejku a Hasan po přihrávce Volkana poslal míč do odkryté české branky.

Hosté se však nepoložili a každou příležitost využívali k ofenzivě. Velké šance ke skórování měli Vachoušek s Jarošíkem, ale zužitkovat je brankově nedokázali. Čtvrt hodiny před koncem nádherně vystřelil Piták, ale tomu zase zkazil radost pohotovým zákrokem domácí gólman.

Naopak těsně před konce se česká obrana nechala zaskočit, pustila do sóla Ceyhuna a ten tváří v tvář Kinskému nezaváhal.

Celková územní převaha nebyla českému mužstvu nic platná, protože bylo na štíru s koncovkou. Navíc jeho defenziva měla vážné skuliny, o čemž svědčí dva góly inkasované ze soupeřových brejků.

Turecko - Česko 3:1

Branky: 17. Ceyhun, 55. Hasan, 88. Ceyhun - 53. Vachoušek z penalty. Rozhodčí: Özgalfa (Turecko). Poločas: 1:0.
Česko: Blažek (46. Kinský) - Zápotočný, Bolf, Kováč, Hübschman (46. Kobylík) - Pospěch, Jarošík, Heinz (46. Zelenka), Skácel - Vachoušek (64. Piták), Jun (46. Svěrkoš).