Ivanov a Griffin, Severní Irsko - Bulharsko

Ivanov a Griffin, Severní Irsko - Bulharsko - Bulhar Georgi Ivanov (vlevo) bojuje s Danny Griffinem ze Severního Irska v kvalifikačním utkání v Belfastu. | foto: Reuters

Bulhaři se vyšvihli do čela skupiny

Kodaň, Belfast, Reykjavík - Fotbalisté Bulharska se vyhoupli do čela třetí kvalifikační skupiny, kde hraje i česká reprezentace. Brankou Georgi Ivanova zvítězili v Belfastu nad domácími Severními Iry 1:0. Útočník Levski Sofia se trefil po dlouhém pasu Balakova. Ve druhém utkání skupiny si Island snadno poradil s Maltou 3:0, když o vítěztví rozhodl už v první půli. Vzhledem k porážce Česka se úplně zamíchalo pořadí v čele skupiny. Bulhaři postoupili o jedno místo nahoru, stejně jako Dánové, Češi klesli o dvě místa na třetí příčku.Ohlasy českých fotbalistů čtěte zdeZpravodajství ze zápasu Dánsko - ČeskoPodrobná reportáž ze zápasu Dánsko - Česko

Za nimi se na dva body dotáhl Island. Severní Irsko a Malta už nemají šanci zasáhnout do bojů o postup.

V Belfastu, kde se hrálo už od 16 hodin, vydržel nerozhodný stav do 52. minuty. Bulhaři, kteří kvalifikaci odstartovali porážkou s českou reprezentací, se tak díky těsnému vítězství dostali poprvé do čela.

V Reykjavíku nebylo o výhře domácích pochyb. Gudmundsson se trefíl už v 7. minutě, tím naboural maltskou defenzivní taktiku. Když do půle přidal Dadason druhý gól, bylo jasno.

Malta zůstavá s jedním bodem za domácí remízu s českou reprezentací a jedním vstřeleným gólem na posledním místě.