Fanoušci Ghany - ilustrační foto

Fanoušci Ghany - ilustrační foto | foto: Reuters

Ghana zdolala Mali a má jisté čtvrtfinále mistrovství Afriky

• 1
Fotbalisté Ghany mají na mistrovství Afriky jistou účast ve čtvrtfinále. Výsledkem 1:0 zdolali po Ugandě také Mali, tříbodovou radost jim zajistil Asamoah Gyan. K postupu ze skupiny D nakročil i Egypt, který gólem El Saida z poslední minuty porazil Ugandu.

Hráči Mali po bezbrankové remíze s Egyptem z prvního duelu proti Ghaně znovu neskórovali. V obraně naopak tentokrát jednou zaváhali, když ve 21. minutě ve středu pokutového území zůstal nehlídaný Gyan a hlavou zužitkoval centr Jordana Ayewa.

Ghana na posledních pěti šampionátech vždy postoupila do semifinále. V letech 2012 a 2013 prohrála právě s Mali duely o bronz. Předloni na posledním mistrovství Ghaňané nezvládli finále, ve kterém podlehli Pobřeží slonoviny v penaltovém rozstřelu.

Do čtvrtfinále už se kvalifikoval také Senegal ve skupině B.