Žižkov dohrával bez dvou vyloučených

• 11
Teplice - S devíti hráči končili zápas v Teplicích fotbalisté Viktorie Žižkov, jimž rozhodčí Řehoř postupně vyloučil Klimpla a Saboua. Generálka na úterní duel Poháru UEFA s Glasgow Rangers tak skončila neúspěchem, pražský tým prohrál 1:2. Úspěšnou ligovou premiéru tak naopak oslavil teplický trenér František Straka, který si může gratulovat i ke šťastnému střídání: zlomový gól na 1:1 dal náhradník Kolomazník. Vítězství obstaral v 64. minutě Zelenka.

Nový teplický trenér František Straka ani přes vítěznou premiéru po utkání nijak nezářil. "S naší hrou, hlavně do přestávky, nemohu být spokojen. Jediný klad zápasu vidím v tom, že se nám podařilo otočit výsledek. Až příchod Kolomazníka naši hru zrychlil," neslevil Straka ze svého kritického postoje.

Mužstvo je prý na tom stále špatně psychicky. "To je důvod, proč zahazujeme i ty nejvyloženější šance. Věřím, že nám dnešní výsledek po této stránce pomůže," řekl teplický kouč.

Tepličtí sice měli optickou převahu, ale dlouho z ní nic nevytěžili, ani když hráli přesilovku. Žižkovské brejky byly od začátku hodně nebezpečné, tón udal už ve čtvrté minutě odvážným sólem Pikl, jehož akci chybělo jen přesnější zakončení.

Domácí nemohli kvůli trestu za žluté karty nasadit tvůrce hry Horvátha, a tak ve středové řadě zbylo poprvé v základní sestavě místo na dvacetiletého Rezka. Ten ve 31. minutě unikal žižkovské obraně, Klimpl ho stíhal a podle rozhodčího Řehoře ho zastavil faulem. Následovalo vyloučení, ale Teplicím moc nepomohlo.

V závěru prvního poločasu vypálil Chihuri, brankář Poštulka míč jen vyrazil, ale Janoušek zblízka netrefil prázdnou branku. Vzápětí si to však hosté vynahradili. Ščasný z přímého kopu posadil míč na hlavu zcela volného Chihuriho, teplická obrana i s brankářem zaspala a útočník ze Zimbabwe ozdobil svůj 150. ligový zápas přesnou hlavičkou k tyči.

Straka, který během reprezentační přestávky vystřídal v roli hlavního kouče trenéra Cipra, měl šťastnou ruku při střídání. Kolomazník, který dlouho marodil, si brzy po svém příchodu na hřiště narazil míč s Lengyelem a z 22 metrů vyrovnal.

O pět minut později přešel další náhradník Divecký přes dva protihráče, naservíroval míč Zelenkovi a ten přidal druhý gól. V 68. minutě Sabou skosil Diveckého a musel také ze hřiště. Žižkovští i v devíti usilovali o vyrovnání, ale domácí už vedení nepustili.

Trenér Vítězslav Lavička prohlásil, že Viktoria si prohrála zápas vlastní nedisciplinovaností. "Základ je v disciplíně, a tu jsme dnes nezvládli," mračil se žižkovský kouč. Hráče prý o přestávce upozorňoval, že přijde velký nápor domácích. "Po první červené kartě jsme ještě měli šanci, ale po druhém, a zcela zbytečném vyloučení, už se naše hra úplně rozpadla," posteskl si trenér, jemuž se generálka na úterní Pohár UEFA vůbec nepovedla.

TEPLICE - ŽIŽKOV 2:1 (0:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 59. M. Kolomazník, 64. L. Zelenka
Góly: 45. K. Chihuri
Sestavy: T. Poštulka - R. Lengyel, K. Rada, T. Hunal - J. Rezek (54. R. Divecký), M. Doležal (46. M. Kolomazník), P. Voříšek (75. J. Skála), V. Leitner, D. Tesařík - P. Verbíř, L. Zelenka
Sestavy: P. Kučera - J. Buryán, A. Mlejnský, M. Klimpl, M. Šmarda - M. Ščasný, J. Sabou, A. Pikl (84. P. Krutý), R. Janoušek (57. L. Stracený) - M. Dirnbach (74. M. Lička), K. Chihuri

Žižkovský záložník Chihuri drží Zelenku z Teplic

Hunal po letním odchodu ze Žižkova poprvé hrál proti bývalým spoluhráčům, na snímku brání záložníka Saboua.

Žižkovský brankář Kučera razantně zasahuje

František Straka v ligové premiéře jako hlavní trenér dovedl Teplice k vítězství.