Martin Sladký z Olomouce (vlevo) si právě vstřelil vlastní gól, s rukama nad hlavou jej slaví plzeňský Jan Kopic. | foto: ČTK

Plzeň - Olomouc 2:0, dva góly do půle a neškodný soupeř, trefil se i Chorý

• 85
Fotbalisté Plzně se v prvoligové tabulce přiblížili vedoucí Slavii, která má pondělní utkání v Opavě k dobru, na rozdíl jediného bodu. Viktoria v 17. kole porazila Sigmu Olomouc 2:0, obě branky padly během úvodního poločasu.

Skok do domácí fotbalové reality plzeňští fotbalisté zvládli výborně.

V úterý slavili důležité vítězství na hřišti CSKA Moskva v Lize mistrů, čímž se přiblížili postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy. A v neděli si náladu rozhodně nepokazili, ba naopak: podruhé v sezoně porazili Olomouc a v tabulce prohánějí Slavii.

S vítězstvím jsem spokojený. Zvlášť v prvním poločase byla naše hra zajímavá, dostávali jsme se do šancí, i v přechodové fázi jsme byli celkem rychlí a dokázali si vytvořit příležitosti,“ hodnotil trenér Pavel Vrba.

Plzeň v posledních dvou ligových duelech remizovala s Příbramí a v Liberci, tentokrát byla od začátku lepší. Vedla po snadné trefě Tomáše Chorého, jenž doklepl do prázdné brány míč po přihrávce Milana Petržely.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Byl to první Chorého gól v aktuálním ligovém ročníku, symbolicky zrovna proti bývalému klubu.

Olomouc byla na hřišti favorita dlouho neškodná, málo pohybu, žádné šance. Za celý první poločas měla vlastně jen jednu příležitost, kterou po půlhodině Dvořákovi pohotovým zákrokem zneškodnil Hruška.

Plzeň útočila, bavila prořídlé tribuny ve Štruncových sadech. Uklidnila se ještě před pauzou, proto Čermákův přízemní centr zprava si do vlastní brány srazil olomoucký obránce Sladký.

Ten moment zápas zlomil. Být to ve druhém poločase o gól, možný by Olomouc hrozila víc, cítila by větší šanci. Takhle se zejména v poslední půlhodině utkání jen dohrávalo.

„Ale měl jsem pocit, že nám ve druhém poločase trochu došly síly z náročného programu, který momentálně máme. Kdyby Olomouc dala kontaktní gól, mohlo to vypadat jinak,“ řekl Vrba.

Sigma padla podesáté v sezoně a v tabulce je třetí od konce, tři body před poslední Karvinou.

„V posledních zápasech nás provází velká střelecká sterilita. Nedokážeme dát branky, možná nám chybí i trošku štěstí, abychom se prosadili,“ uvedl trenér Václav Jílek.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41