Mojmír Chytil z Olomouce (vlevo) a Jan Shejbal z Teplic v hlavičkovém souboji

Mojmír Chytil z Olomouce (vlevo) a Jan Shejbal z Teplic v hlavičkovém souboji | foto: ČTK

Teplice - Olomouc 1:3, domácí zaspali poločas, dva góly dostali od Juliše

• 8
Nebylo to poprvé, co fotbalisté Teplic v domácím ligovém utkání nezvládli první poločas. Na startu jara prohrávali v duelu 21. kola s Olomoucí už o tři góly a po pauze dokázali výsledek zkorigovat jen na konečných 1:3. Za hosty dvakrát skóroval útočník Lukáš Juliš, který na Hané hostuje ze Sparty.

Hanáci v lize neprohráli popáté za sebou a na devátém místě tabulky se vzdálili jedenáctým Severočechům na rozdíl pěti bodů.

Olomouc vstoupila do zápasu velmi aktivně a už v páté minutě otevřela skóre. Sladký nacentroval z pravé strany a nabíhající Juliš prostřelil Grigara. Pětadvacetiletý útočník se v lize trefil skoro po třech letech a v prvním soutěžním utkání za Sigmu.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Domácí po inkasovaném gólu přidali a v polovině úvodního dějství se marně dožadovali penalty. O chvíli později podruhé udeřili Hanáci. Chytilovu šanci ještě zneškodnil Grigar, na Houskovu dorážku už ale nemohl dosáhnout. Hostující záložník skóroval poprvé v ligové sezoně.

„Po naší podle mě vyvedené přípravě by mě ani ve snu nenapadlo, co předvedeme první poločas. To nemělo s fotbalem nic společného. Naše pohybová kultura během prvního poločasu byla naprosto žalostná,“ řekl na tiskové konferenci teplický trenér Stanislav Hejkal.

Severočeši mohli snížit v 41. minutě, ale Řezníček v pozici na penaltě jen napálil padajícího obránce. Na druhé straně nejprve Juliš hlavičkou nepřekonal Grigara, ale už v nastavení první půle si spravil chuť a s přehledem zakončil brejk dvou na jednoho. Hostující útočník dal poprvé v lize v jednom utkání dva góly.

„Povedlo se nám velmi dobře do zápasu vstoupit. Hned na začátku jsme měli šanci, dali jsme gól. Myslím si, že celý první poločas byl z naší strany dobrý, s ním panuje velká spokojenost. Navázali jsme na zimní přípravu, kdy se nám dařilo. Velice dobře jsme kombinovali, dostávali jsme se do šancí,“ uvedl olomoucký trenér Radoslav Látal.

Sigma teprve podruhé v tomto ročníku nejvyšší soutěže skórovala třikrát v jednom zápase, zato Severočeši dali vzpomenout na 15. kolo, kdy doma s Českými Budějovicemi rovněž prohráli první půli 0:3.

„Nejvíc mě mrzelo, že když jsme prohrávali 0:2 a chtěli jsme udělat nějaké změny, tak nějakými netaktickými kroky jsme si nechali dát gól v nastavení první půle. Myslím, že tento gól rozhodl utkání. Za stavu 0:2 bychom se třeba mohli o něco pokusit, ale 0:3 pro nás byla rána,“ podotkl Hejkal.

Po změně stran se Teplice zlepšily, ale nedařilo se jim ve finální fázi. V 52. minutě Žitný ve velké šanci zblízka z voleje přestřelil. Na opačné straně minul Houska.

Teplicím pomohla střídání a závěr ještě trochu zdramatizovaly. V 79. minutě se po centru na zadní tyči prosadil Vondrášek. Na rozdíl jedné branky mohl snížit další střídající hráč Trubač, ale sám před Mandousem selhal. Neprosadil se ani Vondrášek, jehož hlavička se otřela o tyč. Olomouc v lize bodovala s Teplicemi poosmé za sebou.

„Druhou půli jsme bohužel začali špatně. Kluci možná byli pod myšlenkou, že vedeme 3:0 a nic už se nemůže stát. Nehráli jsme kvalitně dopředu a dostávali jsme se pod tlak. Utkání jsme ale nakonec zvládli a jsme moc rádi za tři body, které si odvážíme. Věděli jsme, jak je to pro oba týmy důležitý zápas,“ dodal Látal pro web Sigmy.