ZÁVAR. Zleva Ján Greguš a Patrizio Stronati z Baníku, Jan Vorel, Marek Hanousek...

ZÁVAR. Zleva Ján Greguš a Patrizio Stronati z Baníku, Jan Vorel, Marek Hanousek a brankář Martin Chudý z Dukly. | foto: ČTK

Stronati dokáže soupeře uskákat. A už je v základu Baníku

• 0
Výkony stopera Patrizia Stronatiho jsou jedním z nejpříjemnějších překvapení fotbalistů Baníku Ostrava v této sezoně. Až na utkání v Praze se Slavií (1:3) odehrál šest utkání a v nich plných 90 minut.

V sobotním duelu s Mladou Boleslavi (1:0) patřil k oporám domácích. S urostlými protihráči neztratil jediný hlavičkový souboj. „To nevím, určitě jsem nějaký prohrál, ale míč pak za mě odehráli spoluhráči. Pomohli jsme si navzájem, což bylo důležité,“ řekl Patrizio Stronati.

Zájmem novinářů byl po utkání až zaskočený. „Co jim mám povídat,“ usmíval se ještě v kabině devatenáctiletý obránce. Do Baníku přišel z Hlučína v létě 2011 ještě za trenéra Martina Pulpita. Ten ho stavěl na kraj obrany, leč jeho místo je v jejím středu. Tam se cítí nejlépe, což v této sezoně potvrzuje.

Patrizio, jak těžké bylo svádět souboje s vysokými protihráči, jaké má Mladá Boleslav?
Náročné to bylo hlavně ve druhém poločase, kdy poslali dopředu Mageru s Wágnerem. Museli jsme si to pohlídat, uskákat je. Poprali jsme se s tím ale dobře. Zajišťovali jsme se.

Ve druhém poločase jste se ale přece jen trochu zatáhli. Byl to záměr?
Řekli jsme si, že budeme pokračovat jako v první půli. V ní se hosté tlačili do rozehrávky, ale když pak dali na hrot ty dva vysoké útočníky, nakopávali balony dopředu, a tím nás trochu zatlačili. S tím jsme se museli vypořádat.

Zdá se, že jste se po debaklu v Liberci semkli. Je to tak?
Chtěli jsme tu porážku napravit a udržet vzadu čisté konto, což se nám povedlo. Hlavně jsme přidali bojovnost.

Potřetí v sezoně jste vyhráli 1:0. Je takový výsledek pro obranu velkým povzbuzením?
To ano, pro nás i pro brankáře, pro celý tým. Určitě i trenéři jsou spokojeni, že jsme nedostali gól. Jen tak musíme pokračovat i dále.

Přestože máte těžký los, nasbírali jste už 11 bodů. Co vy na to?
Jsme spokojeni, chtěli jsme být co nejvýše a momentálně nám to jde.

Nehrozí uspokojení?
To ne, musíme v dosavadních výkonech pokračovat. Nechci říct, že jsme byli uspokojeni v Liberci (0:6), ale možná jsme ten zápas trochu podcenili a dopadlo to špatně.

Takže Liberec je zapomenutý?
My jsme už před ním s Brnem odehráli špatně druhý poločas. Nevím, co se stalo, byl to výpadek do tmy. Teď do Plzně pojedeme zkusit bodovat.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37