Staré Město vybojovalo v devíti bod

• 3
Olomouc - Přestože fotbalisté Starého Města dohrávali zápas v Olomouci bez dvou vyloučených, odvezli si domů bod za remízu 1:1. Na branku Patrika Siegla z deváté minuty totiž už v oslabení hosté odpověděli gólem Blahy a bez úhony přežili i závěrečný nápor domácích. To už byl pod sprchou nejen Vajda, ale i Homér. "Nevím, jestli mám být spokojený se získaným bodem nebo smutný ze ztráty tří hráčů. Vedle dvou červených karet se nám zranil brankář Drobisz," konstatoval František Komňacký, trenér Starého Města.

Skóre otevřel Patrik Siegl už v deváté minutě po Rojkově přihrávce střelou přesně k levé tyči. Chvíli na to pálil ze stejného místa, mířil však do středu branky a Drobisz tentokrát vyrazil. V 19. minutě dostal Hapal ideální míč do běhu, chtěl gólmana obstřelit, ale ten jeho úmysl vystihl.

Hosté se tlačili stále víc na polovinu Sigmy a ve 23. minutě Němčický poprvé střelou z dálky vyzkoušel Vaniaka.

Domácí se pak pokoušeli hrát po stranách, ale centry Urbánka, Látala i Rojky byly pro Drobisze snadnou záležitostí. Pár minut před přestávkou ještě unikl Siegl, ale Veselý mu v poslední chvíli míč ukopl.

"S prvním poločasem nemohu být spokojen. Dali jsme sice brzy gól, ale pak naši hráči přestali běhat. Po přestávce jsme měli brankové šance, stáhli jsme hru na tři obránce a zhustili střed," řekl trenér Olomouce Leoš Kalvoda, který do druhého poločasu nasadil Vlčka namísto Hapala.

Domácí začali víc běhat a hrálo se prakticky pouze na polovině Synotu. V 50. minutě napálil Siegl odražený míč vysoko nad, vzápětí Kováč usměrňoval míč ke vzdálenější tyči a jen o kousek minul branku. Pak přišly dvě akce rychlého Vlčka, ale v obou případech zasáhl včas Drobisz. "Jenže fotbal se hraje na góly. Z naší hry se úplně vytratila zarputilost v koncovce," posteskl si Kalvoda.

V 65. minutě viděl za protesty červenou kartu Vajda a Sigma zamkla soupeře před brankou. Třináct minut před koncem z čista jasna unikl po levé straně Hlahůlek, Blaha si naskočil na jeho centr a zblízka vyrovnal. Jediná šance Starého Města tak znamenala zisk bodu.

V závěru šel ještě pod sprchy po druhé žluté kartě Homér, ale snaha Hanáků už byla velmi křečovitá. Sigma tak ani podruhé v této sezóně na domácím hřišti nevyhrála.

"Pochválit mohu své hráče pouze za bojovnost a vůli, kterou dnes ukázali. Bod považuji za vydřený," uzavřel hodnocení František Komňacký.