Sparta rozstřílela ostravský Baník

O s t r a v a - Pražská Sparta deklasovala v Ostravě po výborném výkonu pěti brankami Baník, který již v desátém utkání za sebou nevyhrál. Góly vedoucího týmu vsítili Labant, Jarošík, Obajdin, Jiří Novotný a Horst Siegl. Jedinou branku Baníku vstřelil za stavu 0:4 v poslední minutě Baroš. Ve 27. minutě mohl získat Baníku vedení kapitán Németh, ale neproměnil pokutový kop. Sparťané hodili za hlavu středeční neúspěch na hřišti Arsenalu a hráli od začátku ve vysokém tempu. Rosický mohl již v páté minutě skórovat, brankář Susko však jeho střelu vyrazil.
Ostravská obrana měla značné problémy s rychlou kombinační hrou soupeřů, kteří neustále útočili. Ve 14. minutě předvedl parádní akci Obajdin, ale ostravský gólman jeho sólo opět zmařil.

Baník se převážně bránil a do gólových šancí se dostával jen sporadicky. Ve 27. minutě unikl obráncům Sparty Lukeš a v pokutovém území byl zastaven nedovoleným zákrokem. Rozhodčí Hlaváč nařídil penaltu, ale Némethovu střelu k pravé tyči brankář Blažek. Při dorážce Németh hlavičkoval mimo.

Sparta pokračovala v náporu i v závěru prvního poločasu. Její výraznou převahu korunoval Labant ve 38. minutě nádherným gólem z trestného kopu pod břevno. Dvě minuty před přestávkou zvýšil na 2:0 Jarošík, jenž pohotově skóroval ze skrumáže po rohovém kopu.

Hosté měli impozantní vstup i do druhé půle. Ve 49. minutě elegantně pronikl ostravskou obranou agilní Obajdin a nádhernou akci s přehledem zakončil. Sparta ani za stavu 3:0 nezvolnila a stále hrála ofenzívně. Domácí jen s velkými obtížemi odolávali tlaku a do útoku vyráželi jen ojediněle.

Výborně hrající pražský celek měl i závěr utkání pod kontrolou a sedm minut před koncem zvýšil Jiří Novotný na 4:0 hlavičkou po Labantově přímém kopu. V poslední minutě vstřelil Baroš jedinou branku Baníku, ale Sparta vzápětí upravila výsledek pátým gólem, který dal střídající Horst Siegl.

Milan Bokša (Ostrava): Dobře jsme vstoupili do utkání, ale když Sparta vsítila první gól, nastal zlomový moment. V dalším průběhu se již projevila kvalita pražského mužstva i herní vyspělost jednotlivých hráčů."
Ivan Hašek (Sparta): Hráli jsme zodpovědně celý zápas a předvedli jsme několik hezkých akcí, které se musely divákům líbit. Když jsme vstřelili vedoucí branku, Baník musel otevřít hru a my jsme se pak velmi často dostávali do gólových šancí,
které jsme úspěšně zakončovali. Věřím, že bychom otočili výsledek, i kdybychom dostali gól z penalty."

Zápas jsme pro vás sledovali v on-line reportáži:

Baník Ostrava - Sparta Praha 1:5 (0:2)
Branky: 90. Baroš - 38. Labant, 43. Jarošík, 49. Obajdin, 83. J. Novotný, 90. H. Siegl. Rozhodčí: Hlaváč - Hojsík, Bouše. ŽK: Baroš, Špilár - Bolf. Diváci: 6538.

Ostrava: Susko - Šlachta, Špilár, Skuhravý, Čáp - Šťástka (68. Žůrek), Németh, Páleník (85. Samec), Caha (68. Lička) - Lukeš, Baroš.
Sparta: Blažek - Grygera, J. Novotný, Bolf, Labant - Sionko, Hašek, Jarošík, Rosický (71. Z. Svoboda) - Obajdin (78. Papoušek), Kincl (85. H. Siegl).

Libor Sionko ze Sparty (vlevo) obchází s míčem Romana Skuhravého z Baníku.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40