Antonín Vaníček z Bohemians (uprostřed) se snaží probít z přesily fotbalistů...

Antonín Vaníček z Bohemians (uprostřed) se snaží probít z přesily fotbalistů Slovácka. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Bohemians 1:1, hosté se mohli zachránit, vedení ale neudrželi

• 3
Od dvaadvacáté minuty vedli, jenže těsný náskok – který by s přihlédnutím k výsledku Teplic znamenal desátou příčku – fotbalistům Bohemians vydržel jen lehce přes 40 minut. Na Bartkovu trefu zareagoval po změně stran Zajíc a remíza 1:1 znamená pro hosty i Slovácko nadstavbu o záchranu.

Oba celky potřebovaly k naději na postup do skupiny o Evropskou ligu vyhrát a ofenzivní snaha na nich byla patrná od prvních minut. Ve čtvrté minutě pálil po standardní situaci Franič jen do gólmana hostí, o dvě minuty později se za záda slovácké defenzívy dostal Záviška, ale i Trmal prokázal svoje kvality.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Bohemians sice nastoupili bez zraněného Reitera, ale jejich hru směrem dopředu to nijak zásadně nepoznamenalo. Klokani hýřili aktivitou, pohybem a důrazem a brzy za to byli odměněni.

Nejprve Jindřišek zblízka hlavičkoval těsně vedle, aby pak do střelecké listiny zapsal Bartek. Záviška využil na hraně ofsajdového postavení skuliny na levé straně domácí obrany, prodral se do šestnáctky, ve druhé vlně našel hostujícího záložníka, který otevřel skóre.

„Věděli jsme, že Bohemka je tak nebezpečná a hraje na brejky, ale podle mě gólu předcházel otočený aut. Nikdo z nás teč neviděl, jsem naštvaný,“ řekl obránce Slovácka Stanislav Hofmann. „Tak o tom vůbec nevím. Já jsem se soustředil, abych to dal po zemi plackou k tyči a naštěstí to vyšlo,“ usmíval se střelec David Bartek.

Slovácko inkasovaná branka nastartovala do tlaku, který přerušila až poločasová přestávka. Jenže domácím chyběla přesnost finální fáze a zakončení. Ve 30. minutě si uvnitř pokutového území dávali přednost Havlík s Reinberkem, ale míč nakonec netrefil ani jeden. Ve 40. minutě zase pálil Kalabiška jen do připravného Fryštáka.

Domácí vrhli po změně stran všechny síly do útoku. V 50. minutě po Juroškově centru ze standardní situace hlavičkoval Reinberk, ale Fryšták jeho pokus chytil. O pět minut později Havlík nahrál jen na paty unikajícímu Zajícovi.

Bohemians vycházeli ze zabezpečené obrany a ze snahy o rychlé protiútoky. Jejich jednoduchá kombinace a přímočarost pro ně generovala střelecké příležitosti Na sklonku šedesáté minuty se v nich dvakrát ocitl Puškáč, ale ani jednou neuspěl.

Slovácko se přesto dočkalo vyrovnání. Havlík v 68. minutě vysunul Hološka, který poslal míč na lépe postaveného Zajíce, jehož střela za pomoci tyče skončila v síti.

„Chtěli jsem jít po vítězství, ale konečná remíza je nakonec zasloužená,“ řekl Hofmann.

Hosté potřebovali vzhledem k teplické remíze s Příbramí další gól, aby se posunuli do skupiny o Evropskou ligu a definitivně zahnali sestupové starosti.

I domácí se tlačili za brankou, která by jim ale za daného stavu nestačila, potřebovali by porážku Teplic.

Krátce po vedoucím gólu trefil domácí Reinberk tyč a odražený míč skončil v náručí Fryštáka.

Hostující honba za možným „zlatým“ gólem pokračovala. Velmi blízko k němu měl v 83. minutě Hůlka, ale hlavičkou trefil jen břevno. Další velké šance měli rovněž hostující Hilál a Bartek, ale v hektickém závěru už se skóre nezměnilo.

„Šli jsme za vítězstvím, já už měl ruce několikrát nahoře,“ smutnil Hašek. „I my jsme chtěli vyhrát a získat tři body. Teď v nadstavbě to budou nervy, nervy a zase nervy,“ přidal trenér domácích Martin Svědík.