Slávistický trenér Karel Jarolím

Slávistický trenér Karel Jarolím | foto: Petr Novotný, MF DNES

Slávisté se s únavou vypořádali znamenitě

• 96
Praha - Náročný program mají za sebou fotbalisté Slavie. V pondělí hráli ligu v Brně, ve čtvrtek nastoupili v Poháru UEFA proti CSKA Sofie, hektický týden završili duelem se Slováckem. "Může se stát, že dojdou síly, ale kluci to odehráli naplno až do konce," pochvaloval si kouč Karel Jarolím po výhře 2:0.

Slavia navíc nastupovala ve všech zápasech bez větších změn. Po prohraném duelu v Brně kouč vyměnil jen krajní obránce, jinak zůstala ve všech třech duelech základní jedenáctka stejná.

"Po celém týdnu jsme byli trošku unavení," přiznali slávisté.

Ovšem v zápase proti Slovácku to nebylo vůbec znát. Domácí fotbalisté pokračovali v ofenzivním fotbale, který na Strahově v posledních zápasech předvádějí. Před dvěma týdny smetli v derby Spartu, ve čtvrtek jasně přehráli CSKA Sofie.

"Čekal jsem, že na nás pořádně vlítnou. Naopak my jsme měli hodně prostoru a mohli jsme útočit," řekl obránce Matěj Krajčík.

Slávisté se do ofenzívy pustili s chutí, soupeře tlačili od úvodních minut. V prvním poločase ho pustili jen jednou do vyložené šance, krátce po úvodním gólu domácích si zaběhl za obranu útočník Ivana, ale gólmana Kozáčika neprostřelil.

Bezradnému Slovácku nepomohlo ani oslabení soupeře. Slavia ve druhé půli hrála šestadvacet minut v deseti, když Kozáčik v dalším souboji s útočníkem Ivanou těsně před pokutovým územím fauloval. Slavia v tu dobu vedla 2:0, Slovácko kromě početní výhody získalo i nebezpečnou standardní situaci.

Šestadvacet minut v deseti

"To byl jediný moment, kdy mi opravdu zatrnulo," prohlásil kouč Karel Jarolím. "Náhradník Šeliga samozřejmě nebyl rozehřátý. A kdybychom inkasovali, bylo by to hodně nepříjemné. A asi bychom dost znervózněli."

Jarolím se však bát vůbec nemusel. Přímý kop z hranice šestnáctky skončil nad brankou a oslabení Slavia zvládla výborně. Akce soupeře narušovala daleko před svým pokutovým územím a Slovácko ještě zlobila rychlými protiútoky.

"Měli jsme na ně dost prostoru," řekl Krajčík.

Po jednom z nich ho stáhl obránce hostů Palinek. A stejný hráč ho v osmdesáté minutě fauloval ve středovém kruhu. Za oba zákroky v krátkém sledu dostal Palinek dvě žluté karty a byl také vyloučen.

Slavia snadno dovedla zápas k vítězství 2:0. První gól vstřelil v devatenácté minutě hlavou Švento.

"Kluci to výborně rozehráli na pravé straně a Vlček krásně odcentroval," chválil spoluhráče slovenský záložník Dušan Švento.

Podruhé se domácí prosadili čtyři minuty po přestávce, kdy po přihrávce Pitáka skóroval Vlček, když si zaběhl za obranu a podél gólmana poslal míč do branky.

"Chtěli jsme být před reprezentační přestávkou v pohodě a to se nám povedlo," pochvaloval si trenér Jarolím.

Proti bývalému týmu

Zápas proti Slovácku byl pro něj výjimečný. Mužstvo z Uherského Hradiště víc než rok a čtvrt trénoval. V prosinci 2004 ho odvolali noví majitelé klubu a během jarní sezony převzal Slavii.

"Až na pár výjimek jsem znal soupeře dobře, snažili jsme se dostávat přes jejich levou stranu, což se dařilo," řekl Jarolím.

Proti svému bývalému týmu vypsal prémie. Připojili se i záložník Lukáš Jarolím a asistent Vrabec, kteří ve Slovácku také působili.

"Dostanou kuřátka na občerstvení nebo jim přidám něco do kasy," prozradil Jarolím.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41