Opavský Matěj Hrabina (vlevo) v souboji se  Šimonem Faltou z Olomouce v ligovém...

Opavský Matěj Hrabina (vlevo) v souboji se Šimonem Faltou z Olomouce v ligovém utkání. | foto: ČTK

Olomouc - Opava 2:0, předehrávku fotbalové ligy domácí rozhodli po pauze

• 12
Olomoučtí fotbalisté v předehrávce 9. kola Fortuna ligy porazili Opavu 2:0. Zápas po reprezentační předehrávce rozhodli zlepšeným výkonem po přestávce, v úvodu druhé půle se trefil Nešpor, v závěru z brejku přidal druhou branku Zahradníček.

Opavští v minulém utkání obrali o body vedoucí Slavii, k domácí remíze však tentokrát žádné body nepřidali a na vítězství čekají sedm zápasů.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V závěru mohli duel zdramatizovat, ale stoper Simerský dvakrát za sebou ve vyložených šancích selhal, netrefil bránu.

„Výkon nebyl úplně špatný, i když jsme byli v první půli pod tlakem. A když jsme se pak nadechovali, uděláme obrovskou chybu,“ litoval opavský trenér Ivan Kopecký.

První branku dali domácí po hrubce brankáře Šroma, který neudržel nepříliš nebezpečnou střelu Pabla Gonzálese, čerstvé posily z Dukly Praha. Dorážku zblízka zvládl Nešpor.

„Opava dobře bránila v bloku, měli jsme s tím problémy. Pomohl nám první gól, pak se hra otevřela. Musím pochválit i soupeře, Opava hrála velmi dobře,“ řekl olomoucký kouč Radoslav Látal.

V první půli měla více ze hry Sigma. Hanáci nepustili hosty ani k jedné střele, sami ale také nebyli moc nebezpeční a neměli vyložené šance. Hned v úvodu pálil mimo Hála a podobně se vedlo i dalším jeho spoluhráčům.

Opavští v úvodním dějství dobře bránili a gólman Šrom si připsal vážnější zákrok až v 39. minutě, kdy s problémy vyrazil Faltův tečovaný přímý kop. Před pauzou pak opavský brankář chytil i Pilařovu střelu.

Hosté poprvé vystřelili mezi tyče až po přestávce, Dedičův pokus ve 48. minutě však Reichl zlikvidoval. Za necelých osm minut domácí otevřeli skóre. Nová posila González vypálil z dálky, Šrom střelu neudržel a Nešpor doklepl míč do sítě. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd, ale hlavní sudí Machálek po poradě s videem verdikt změnil a gól uznal.

V 61. minutě mohli Hanáci vedení pojistit, Pilař ale z vápna branku přestřelil. Dva nepříjemné centry hostů poté musel na druhé straně hasit stoper Beneš.

Opava přidala a v 77. minutě Zavadilův chytrý pokus z přímého kopu z úhlu vyrazil Reichl. V 82. minutě přidala Olomouc po dobře sehraném protiútoku druhý gól. Střídající Texl na jeho konci předložil míč dalšímu čerstvému hráči Zahradníčkovi a ten před odkrytou brankou nezaváhal. Záložník Sigmy dal svůj první gól v ligové sezoně.

V závěru mohl snížit Simerský, ale ve dvou šancích krátce po sobě minul. Olomouc v lize porazila Opavu poprvé po dvou zápasech a od roku 2005.