Míč má u nohy slávistický stoper Simon Deli.

Slavia remizovala s Krasnodarem, Zlín hrál nerozhodně s Fulhamem

• 103
Další remízová partie se silným soupeřem. Fotbalisté Slavie po domácím přípravném utkání s Celtikem (0:0) hráli na soustředění v Rakousku nerozhodně s Krasnodarem 1:1, když stoper Simon Deli vyrovnal v nastaveném čase. V základní sestavě českého mistra už nastoupil i portugalský záložník Danny.

Fotbalisté Brna nevyhráli ani ve třetím přípravném utkání na novou sezonu, když podlehli druholigovým Českým Budějovicím 0:2.

Pražská Dukla zdolala druholigové Ústí nad Labem 3:1 a Teplice v souboji ligových týmů s Jihlavou vyhrály 1:0.

Baník Ostrava v závěru otočil duel s Trnavou na 2:1 a závěr se povedl i Zlínu, který vybojoval remízu 2:2 s Fulhamem.

Za Slavii poprvé nastoupilo kompletní trio zahraničních posil

Za Slavii v první půli nastoupily i hvězdné posily v čele s Halilem Altintopem a Dannym, ale příliš se neprosadily.

Ruský soupeř šel do vedení ve 21. minutě, poté co brankář Kovář jen vyrazil střelu a Sulejmanov míč úspěšně dorazil. Portugalec Danny, který poprvé nastoupil v dresu Slavie, na sebe nejvíce upozornil ve 27. minutě, kdy našel další posilu Rotaně, ale ten těsně minul.

Ruský celek mohl zvýšit po změně stran, kdy Sulejmanov trefil z přímého kopu břevno. Slavia v poločase vystřídala celou ofenzivní sestavu a tlačila se za vyrovnáním, ale Mingazova vychytal gólman a Deli těsně minul.

Stoper z Pobřeží slonoviny se ale dočkal v nastaveném čase a zabránil tomu, aby Slavia potřetí z pěti přípravných zápasů odešla bez vstřeleného gólu. Hušbauer rozehrál na krátko rohový kop a Van Buren našel skórujícího Deliho ve vápně.

„Vystřídali jsme dost hráčů. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, hráli jsme kombinační fotbal. Poměrně se nám dařilo dostávat do šancí, měli jsme jich ale proměnit mnohem více. Nicméně jsem rád, že nakonec tu zaslouženou odměnu v podobě jednoho gólu a bodu jsme trefili v 90. minutě,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

„Samozřejmě někteří ještě potřebují dotrénovat, jsou tam takové výkyvy, i to horko na to působilo. Byla tam ale kvalita, dostávali jsme se do šancí, takhle bychom se chtěli prezentovat, abychom se uměli od brankaře dostat do šancí. Myslím si, že se nám to dařilo jak v prvním poločase, tak i ve druhém. Takhle by to šlo,“ dodal.

Brnu se zatím v přípravě nedaří, za Ostravu se blýskl Poznar

Za Brno už nastoupila nová posila ze Slovácka Koné, ale ani tožský útočník se nedokázal prosadit proti obraně Budějovic. Jihočeši měli více šancí a Wermke s Řehákem zařídili výhru. Brno po remíze se Zlatými Moravci a prohře s Trnavou opět zaváhalo.

„Prakticky po celý zápas nám chyběla aktivita a dynamika, z výkonu musím být zklamaný. Nabídka, rychlost, práce s míčem, souboje - to vše je potřeba zvládat lépe a právě takto musíme dnešní zápas posuzovat a hodnotit,“ byl trenér Svatopluk Habanec.

Přípravné zápasy

Přehled duelů v létě

Milan Škoda ze Slavie střílí v přípravném zápase s Celticem Glasgow.

Podívejte se, jak úspěšné jsou ligové týmy v letní přestávce. Více zde.

„Nechci působit jako nějaký Koného ochránce, ale hrál po celkem dlouhé době a neabsolvoval s námi žádný trénink. Chvilku potrvá, než se s týmem sžije. Co se týče Pavla Pilíka, jeho případnou budoucnost si vyhodnotíme během víkendu,“ dodal k novým tvářím v brněnské sestavě.

S druholigovým soupeřem prohrála i Karviná, která podlehla Opavě 1:3. Jediný její gól dal Kalabiška.

Dukla se poprvé prosadila proti Ústí nad Labem po rohovém kopu, který zužitkoval Holenda. Zvýšil Schranz, když doklepl do prázdné branky. A po soupeřově snížení rovněž po rohu upravil na konečných 3:1 Mustedanagič, jenž po brejku efektně přehodil gólmana.

Ostrava, které tentokrát chyběl Baroš, s Trnavou dlouho prohrávala, ale v posledních osmi minutách skóre otočila především zásluhou Poznara. Posila z Plzně nejprve táhla útok, po němž srovnal Hrubý, a vzápětí sám Poznar po De Azevedově centru rozhodl.

Povedený závěr Zlína a cenné výhry Slovácka a Liberce

Zlín připravující se na Evropskou ligu rovněž předvedl silný závěr utkání. S Fulhamem na soustředění v Polsku prohrával ještě deset minut před koncem o dvě branky. Ale pak snížil Bartolomeu a pět minut před koncem utekl obraně Diop a sám před brankářem nezaváhal. Zařídil tak cennou remízu.

Obrat se povedl Olomouci, která prohrávala s Gliwicemi, ale góly Zahradníčka a Surzyna jí přinesly výhru 2:1.

Cenný výsledek uhrálo i Slovácko, které vyhrálo 2:1 nad Dinamem Záhřeb. Na brzký gól Havlíka sice ještě chorvatský tým odpověděl, ale půlhodiny před koncem rozhodl útočník Zajíc po hezké individuální akci.

Duel Jihlavy s Teplicemi rozhodl gól v závěru první půle, kdy po rohovém kopu padal míč na zadní tyč a důrazný Ljevakovič ho dotlačil do sítě.

Liberec přehrál pátý tým druhé německé ligy Drážďany 3:0. Dvěma góly se o to postaral Potočný. V závěru ještě zvýšil Folprecht.

Přípravná utkání

Slavia Praha - FK Krasnodar 1:1 (0:1).
90.+1 Deli - 21. Sulejmanov.
Slavia: I. poločas: Kovář - Bořil, Jugas, Deli, Flo - Souček - Tecl, Rotaň, Altintop, Danny - Mešanovič. II. poločas: Kovář - Frydrych, Bílek, Deli, Švento - Souček - Van Buren, Hušbauer, Ščuk, Mingazov - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Dukla Praha - Ústí nad Labem 3:1 (2:0)
8. Holenda, 28. Schranz, 80. Mustedanagič - 54. Zeman.
Dukla - I. poločas: Hruška - Kušnír, Jiránek, Ostojič, Preisler - Hanousek, Kozel, Brejcha - Brandner, Holenda, Schranz. II. poločas: Rada - Douděra, Bezpalec, Šimek, Kušnír - Mustedanagič, Bilovský, Tetour - Brabenec, Djuranovič, Vlček. Trenér: Hynek.

Teplice - Jihlava 1:0 (1:0)
Branka:
43. Ljevakovič.
Teplice: Grigar - Dressler (46. Vondrášek), Ljevakovič (46. Kodeš), Jeřábek, Urma - Soungole, Kučera (67. Žitný) - Vošahlík, Suchan (60. Gebert), Rezek (46. Hyčka) - Vaněček (46. (Cervenka). Trenér: Šmejkal.
Jihlava - I. poločas: Hanuš - Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový - Zoubele, Hronek - Fulnek, Ikaunieks, Novotný - Dvořák. II. poločas: Rakovan - Pecháček, Štěpánek, Rosa, Opluštil - Vitásek, Nerad - Záviška, Daníček, Popovič - Klíma. Trenér: Kopecký.

České Budějovice - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
23. Wermke, 64. Řehoř.
Brno: Halouska - Šural (46. M. Vintr), Vraštil, Kijanskas (46. Pavlík), O. Vintr - Sedlák - Kratochvíl (46. Krejčí), T. Pilík (61. Janošek) - P. Pilík, Koné (46. Růsek), Lutonský. Trenér: Habanec.

Baník Ostrava - Spartak Trnava 2:1 (0:1)
82. Hrubý, 85. Poznar - 44. Čanturišvili.
Ostrava: Vašek (46. Šustr) - Celba (62 Helešic), Jakubov, Pokorný, Sus - Hykel (62. Mondek), Hlinka (62. Poznar), Hrubý, De Azevedo - Smékal (62. Panič), J. Šašinka (62. Šindelář). Trenér: Kučera.

Opava - MFK Karviná 3:1 (2:1)
16. Helebrand, 28. Kayamba, 69. Jursa - 11. Kalabiška.
Karviná: Pindroch - Čolič (33. Moravec), Piaček (46. Košťál), Hošek, Eismann (53. Puchel) - Janečka (53. Smrž), Panák (69. Pina) - Štepanovský (59. Pašov), Budínský (57. Řapek), Kalabiška - Wágner (53. Duda). Trenér: J. Weber.

Liberec - Drážďany 3:0 (1:0)
8. a 73. Potočný, 88. Folprecht.
Liberec: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Knejzlík (40. Dramé) - Malinský, Breite, Kulhánek, Jelínek (50. Folprecht) - Potočný (75. Machuča), Pulkrab (60. Da Silva). Trenér: Trpišovský.

Jablonec - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka:
57. Doležal
Jablonec: Hrubý (46. Valeš) - Masopust (69. Jankovič), Lischka, Kouřil (46. Kodr), Zelený - Trávník, Považanec (69. Mehanovič) - Diviš (60. Janetzký), Breda (60. Mihálik), Kučera (69. Hanousek) - Doležal. Trenér: Klucký

Zlín - Fulham 2:2 (0:1)
82. Bartolomeu, 85. Diop - 30. Aluko, 72. Torre.
Zlín: Dostál - Pazdera (60. Bartolomeu), Janíček, Gajič, Bartošák (46. Matějov) - Džafič (46. Ekpai), Jiráček, Podio (46. Traoré), Štípek (46. Duval) - Fantiš (46. Diop), Beauguel. Trenér: Páník.

Piast Gliwice - Sigma Olomouc 1:2 (1:0)
14. Bukata - 72. Zahradníček, 79. Surzyn.
Olomouc: I. poločas: Buchta - Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Kalvach, Houska, Buchvaldek, Moulis - Linhart. II. poločas: Buchta - Surzyn, Škerle, Radakovič, Jemelka - Zahradníček, Kalvach, Romera, Houska, Falta - Manzia. Trenér: Jílek.

Slovácko - Dinamo Záhřeb 2:1 (1:0).
10. Havlík, 60. Zajíc - 56. Henríquez. Hráno: 8. července.
Slovácko: Daněk (46. Heča) - Reinberk, Hofmann, Břečka, Divíšek - Havlík (80. Rada), Daníček, Machalík (70. Sadílek) - Navrátil (63. Juroška), Zajíc (77. Kubala), Rezek (46. Petr). Trenér: Levý.