HRDINA OKAMŽIKU. Tomáš Zápotočný se těší z vítězství s fanoušky Příbrami. | foto: www.fkpribram.cz

Zápotočný řídil strhující obrat. Pak přiznal, že se cítí veteránem

• 0
Takhle pracuje správný lídr týmu. Obránce Tomáš Zápotočný nedávno přestoupil do Příbrami ze Sparty a v sobotu naplno ukázal, jakým by měl být pro tým přínosem. Burcoval spoluhráče, troufl si na pokutový kop, předvedl odvážný slalom, útočil, bránil.

A hlavně vstřelil dva góly, což bylo v utkání proti Olomouci klíčovým faktorem. Příbram především díky tomu otočila skóre z 0:2 na 3:2 a brala všechny body. Už bylo načase, předtím totiž pětkrát v řadě nevyhrála.

"Upřímně přiznávám, že jsem při té dvougólové ztrátě už ve vítězství ani nevěřil. Možná jsem doufal ve vyrovnání, ale takovýhle obrat? To byla velká euforie," pochvaloval si Tomáš Zápotočný.

Vy už jste jednou v příbramském dresu dvě branky vstřelil, že?
Je to už třináct let, přesto vám to řeknu přesně. Povedlo se mi to v roce 2000 proti Bohemce a i tenkrát jsme doma vyhráli.

Tentokrát jste ale hlavní hrdina.
Hrdina? To vůbec neřeším. Hlavně že máme tři body, ty jsme strašně potřebovali. Snad nás teď nakopnou.

Startovacím momentem obratu byla vaše proměněná penalta. Jste na ně určený?
Ano, jsem. Trenérům jsem řekl, že si na ně věřím. Nebylo co řešit, vzal jsem balon a šel na to.

Váš druhý gól padl po rohovém kopu a z tribuny ani pořádně nebylo poznat, jestli to bylo hlavou, nebo zády.
Trefil jsem to ve výskoku temenem, zády k bráně. Měli jsme velký tlak a po té brance zavládlo obrovské nadšení. To kluci z Olomouce, ti byli asi dost zklamaní.

Mezi vašimi úspěchy skóroval další zkušený hráč Martin Abraham. Takže rozhodli veteráni?
Ale jo, klidně napište, že to otočili veteráni. Vždyť my už veteráni jsme. Já to na svém těle po zápase pořádně cítím.

S Abrahamem se znáte už dlouho.
S Abrcem jsme spolu byli v Liberci, já byl kapitán a udělali jsme titul. On za vás strčí ruku do ohně, mám ho moc rád. Takové hráče se srdcem bojovníka a hecíře každý tým potřebuje.

Proč Příbram začala proti Olomouci hrát dobře až ve druhém poločase?
Já bych neřekl, že jsme v první půli hráli nějak špatně. Olomouc jsme k ničemu nepustili, jejich gól padl po naší chybě z ničeho. My musíme bojovat na sto jedna procent, nějaký krásný technický fotbal hrát asi nebudeme.

A co váš slalom přes několik protihráčů ve druhém poločase? To byla parádní technická lahůdka.
Tlačili jsme to dopředu, chtěl jsem to zlomit. Vyšlo mi to, škoda že z toho Martin Abrc nedal góla, pak by to bylo ještě hezčí.

V poslední minutě měl soupeř obrovskou šanci na vyrovnání. Co se s vaší obranou stalo, že se za ní objevil úplně samotný protihráč?
To byl důkaz, že jsme vzadu nezkušení. Těsně vedeme, poslední minuta, přesto jsme to otevřeli a propadli. Zaplať bůh, že to Hrušoun (brankář Aleš Hruška) chytil.

Byl to první zápas Příbrami pod vedením nového kouče Petra Čuhela. Překopal nějak vaši hru?
Nepřekopal, spíš mužstvo hecoval a burcoval. Bylo to podobné jako pod Frantou Strakou.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44