Poločas na body nestačil

České Budějovice - Po prvním poločasu prvoligového utkání mezi SK České Budějovice a Hradcem Králové to vypadalo na gólový příděl v brance hostujícího Karla Podhajského, ale druhý poločas byl úplně jiný, než si domácí diváci přáli. Přesto Jihočeši vedení 2:1 udrželi celkem bez problémů, což pro Hradec znamená, že zůstal na předposledním místě prvoligové tabulky. Po prvním poločase byli Hradečtí rádi, že inkasovali pouze dvakrát. "Soupeř byl jasně lepší, agresivnější v soubojích a zahrál výborně standardní situace, z nichž vstřelil dva góly," uvedl trenér Hradce Petr Uličný, "zklamal mě přístup některých hráčů."

České  Budějovice k potencionálním soupeřům Hradce v boji o prvoligovou záchranu. Ńedělním vítězstvím však svému soupeři bodově odskočily, mají jich osmnáct, o osm více než  Hradec.

"Je to dobrý základ před jarní částí ligy," poznamenal střelec druhého gólu David Lafata, který skóroval hlavou po centru Lumíra Sedláčka, "míč šel do branky od země a mokrý trávník ho ještě zrychlil." I první trefu zařídil dlouhým pasem do pokutového území Sedláček. Jeho centr prodloužil Jůn a Latka si připsal svůj třetí gól v nejvyšší fotbalové soutěži.

"Doklepával jsem to se štěstím," popsal situaci střelec. "Když jsem viděl, že si brankář na míč sáhl, tak mi zatrnulo. Nakonec skončil od tyče v brance," vyprávěl osmnáctiletý záložník, který o sobě prohlašuje, že hra hlavou nepatří k jeho přednostem.

Druhá část zápasu byla pro Hradec Králové úspěšnější. Brzy dal kontaktní gól a domácí se začali strachovat o výsledek. "Teprve po změnách v sestavě jsme ve druhé půli sami sobě dokázali, že umíme dřít a poprat se o výsledek," sdělil Uličný.

"Do vyložené šance jsme ale soupeře nepustili," poznamenal domácí hráč Jaroslav Chlebek, který nastoupil i přes to, že si v posledním utkání v Příbrami přivodil těžký výron v kotníku. "Měl jsem to zatejpované," řekl Chlebek, "kotník už opět otekl a bolí."

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37