Plzenští nevyužili přesilovku. Naopak prohráli

• 3
České Budějovice - Budějovičtí fotbalisté se radují. Důležité tři body, díky nimž se vzdálili spodním patrům tabulky, získali díky proměněné Chlebkově penaltě čtyři minuty před koncem zápasu. Naopak Plzeň je zklamaná, zvláště po vydařeném zápase s Teplicemi čekali její fanoušci víc, zvlášť když domácí hráli přes půl hodiny o deseti.

"Já se k tomu nechci vyjadřovat, viděli jste to sami," mávl rukou plzeňský trenér František Cipro. Po zápase byl hodně rozčilený.

Oba soupeři začali totiž velmi útočně. Už ve 2. minutě Jihočeši přečíslili hostující obranu, ale Lafata ukvapeně šanci zahodil. Na druhé straně pálil pohotově z otočky Smíšek, domácí gólman Kafka však čaroval.

Plzeň velmi dobře využívala k rychlým brejkům volného prostoru a po jednom z protiútoků střílel vedle Jež. Stejný hráč se po půlhodině hry prokličkoval až na malé vápno, ale nezakončil.

Těsně před přestávkou Barteska ideálně uvolnil Švejnohu, ten v souboji upadl, reklamoval penaltu a branku neohrozil. Budějovičtí sice měli mírnou převahu, ale jejich příležitosti nebyly tak výrazné jako Západočechů. Pohotová Plockova střela
těsně minula branku a Chlebek hlavou trefil jen Colceagovu náruč.

Po přestávce byli zpočátku aktivnější domácí. Před Lafatou na poslední chvíli zachraňoval Zakopal a výtečná kombinace Lafata, Kulič, Vozábal skončila Plockovým zahozením šance. První západočeský brejk ve druhém poločase skončil pro Jihočechy
neslavně. Horejš fauloval unikajícího Bartesku a šel předčasně pod sprchy.

"To už jsem se obával, že to nezvládneme, ale nakonec se to podařilo. Myslím, že jsme o tu jednu branku byli lepší," uvažoval kouč vítězů Pavel Tobiáš.

Jihočeši ale v deseti paradoxně hosty tlačili, při jedné ze skrumáží trefil Chlebek ruku plzeňského Švejnohy a z nařízené penalty sám rozhodl o těsném vítězství Jihočechů. Už v nastaveném čase vyloučil arbitr plzeňského Zakopala za nakopnutí soupeře.

Nehráli nám dobře mladí, kteří se vrátili z reprezentace," připomněl Cipro středeční přípravu týmu do 20 let v Německu.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - PLZEŇ 1:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 86. J. Chlebek (pen.)
Góly:
Sestavy: J. Kafka - V. Pončák, D. Horejš, D. Homoláč, M. Leština - M. Vozábal, T. Sivok, J. Chlebek, J. Plocek (75. A. Matoušek) - D. Lafata (69. J. Gruber), M. Kulič
Sestavy: S. Colceag - J. Zakopal, P. Knakal, R. Skuhravý, M. Smola - R. Jež, V. Procházka, M. Barteska, M. Švejnoha (87. L. Blaha), D. Limberský (72. M. Káník) - P. Smíšek
Náhradníci: M. Seman, M. Penner, V. Čáp, L. Adam, P. Knietel
Náhradníci: M. Ticháček, L. Knapp, D. Vaněček, P. Kašťák, R. Edno Cunha
Žluté karty: 47. V. Pončák, 75. J. Chlebek
Žluté karty: 15. R. Jež, 34. P. Knakal, 41. M. Švejnoha, 75. S. Colceag, 87. P. Smíšek, 88. L. Blaha
Červené karty: 59. D. Horejš
Červené karty: 90. J. Zakopal
Rozhodčí: Matějek - Pustka, Drastík
Počet diváků: 3337 (83% z kapacity 4 000 diváků)

Plzeňský fotbalista Petr Smíšek (vlevo) odehrává hlavou míč před českobudějovickým Jaroslavem Chlebkem. Přesto Plzeň v prvoligovém utkání na hřišti soupeře o gól podlehla.

Českobudějovický fotbalista Marek Kulič (17) bojuje o míč s Janem Zakopal z Plzně. České Budějovice vyhrály prvoligový zápas 1:0.

Českobudějovický hráč Tomáš Sivok (2) svádí hlavičkový souboj s hostujícím Martinem Švejnohou z Plzně. Domácí vyhráli 1:0.

Hlavní rozhodčí prvoligového zápasu České Budějovice - Plzeň, kterým byl Radek Matějek, si rovná zeď. Domácí vyhráli gólem z penalty 1:0.

Českobudějovický fotbalista David Lafata (v bílém) se snaží udržet míč před Janem Zakopalem z Plzně. Budějovičtí vyhráli prvoligový duel 1:0.