Plzeňský útočník Beauguel pálí na bránu boleslavského Šedy v ligovém utkání. | foto: Petr Eret, MF DNES

Plzeň - Boleslav 2:1, body za první půli a dvě střely, za hosty snižoval Škoda

• 24
Plzeňští fotbalisté bez několika zraněných hráčů základní sestavy v úvodním dějství nového ligového ročníku porazili posílenou Mladou Boleslav 2:1.

Plzeň o svém vítězství rozhodla v prvním poločase, kdy skórovali Beauguel a Řezník, který byl přitom na odchodu a v úvodu přípravy trénoval individuálně.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Byly to jediné dvě střely na bránu. Pak výhru domácí ubránili.

Po přestávce byli lepší hosté, Milan Škoda, který se vrátil do české ligy z tureckého angažmá, nejdřív trefil břevno a po hodině hry snížil. Víc hosté nedokázali, i když měli tlak.

„Byli jsme efektivní. Vytvořili jsme si dvě šance a dali dva góly. Soupeř hrál dobře ve druhé půli, dobře kombinoval. Tolik jsme se nedostali do hry,“ řekl plzeňský kouč Michal Bílek.

Plzeň už měla soutěžní premiéru za sebou, ve čtvrtek v úvodním utkání 2. předkola Konferenční ligy porazila Brest 2:1. Povedla se jí první půle, ale po přestávce vypadla z role a vůbec nepřesvědčila. Podobné to bylo s Mladou Boleslaví.

Plzeňský kouč Michal Bílek musel řešit velké trable se sestavou, několik hráčů je totiž mimo hru kvůli zdravotním problémům. Brankář Staněk, obránci Hejda, Kaša, Havel, záložníci Bucha, Kalvach, Čermák...

I bez nich Plzeňštínavázali na čtvrteční výhru 2:1 nad Brestem v úvodním zápase 2. předkola Konferenční ligy a dobře se naladili na odvetu s Dynamem, kterou sehrají ve čtvrtek v Jerevanu.

Po vyrovnaném úvodu bez větších šancí ve 28. minutě Plzeňští hned z první nebezpečné akce vstřelili gól. Pernica nákopem našel v šestnáctce Káčera, ten šťastně sklepnul míč na volného Beauguela, jenž ranou pod břevno otevřel skóre. Boleslavská obrana vedená navrátilcem Suchým dala francouzskému útočníkovi hodně prostoru.

Domácí hned za osm minut zvýšili na 2:0. Po závaru v šestnáctce Hybš vrátil míč před branku, kde ho ještě tečoval Beauguel a nepokrytý Řezník prostřelil gólmana Šedu. Obránce Viktorie se trefil proti týmu, kde v jarní části minulé sezony hostoval.

Boleslavští mohli už těsně po změně stran snížit. Letní posila Škoda přehodila Hrušku, ale míč skončil na břevnu. Plzeňskou branku následně z dálky minul také Ewerton.

Aktivní Brazilec poté obešel Káčera i Řezníka a připravil ideální střeleckou pozici pro Škodu, který v 62. minutě zblízka snížil. Pětatřicetiletý útočník zaznamenal 95. gól v české nejvyšší soutěži.

Západočeši se ve druhém poločase, podobně jako v duelu s Brestem, nějakou dobu hledali a působili nervózně. Hruška v 79. minutě nohou vykopnul Dancákovu střelu.

„Věřili jsme si, že tady můžeme uhrát dobrý výsledek. Bohužel v prvním poločase ty situace, po kterých jsme inkasovali, z naší strany nebyly důsledně dohrané.  V útoku to od nás bylo bezzubé, pořádně jsme na branku nevystřelili. Když jsme se tam dostali, nevyřešili jsme to dobře,“ řekl boleslavský kouč Karel Jarolím.

„Do druhé půle se udělaly nějaké změny. Mrzí mě, že Škoda místo břevna nevstřelil kontaktní gól, protože to bylo zkraje druhé půle a měli bychom víc času na to s výsledkem něco udělat. Přesto se nám kontaktní gól podařilo dát. Bohužel pak už jsme nebyli schopni přidat další.“