Trenér Pardubic Jiří Krejčí.

Trenér Pardubic Jiří Krejčí. | foto: ČTK

Už víme, kdo poletí na soustředění, říká pardubický kouč Krejčí

• 1
Testovaný stoper z Vyšehradu Marek Opluštil definitivně přišel o své místo v FK Pardubice. V 80. minutě čtvrtečního zápasu zimní Tipsport ligy mezi Karvinou a Pardubicemi za vyrovnaného stavu 1:1 nezvládl ve vlastním pokutovém území banální odkop balonu po autovém vhazování, nabídl stoprocentní šanci Kacperu Zychovi, jenž se nemýlil, a Východočeši i kvůli tomu v Ostravě nakonec prohráli 1:2.

„Výsledek se nám pochopitelně nelíbí, ale měli jsme v utkání i dobré pasáže. Bohužel jsme prohráli po brance, které předcházela individuální chyba,“ mrzelo pardubického trenéra Jiřího Krejčího.

Do utkání poslal všechny nové tváře včetně té nejnovější, kterou je útočník Ondřej Novotný, jenž patří pražské Spartě a na podzim odehrál dvacet ligových minut v dresu Slovanu Liberec.

Novotný odehrál první půli a vyjma těch gólových si připravil asi největší šanci Pardubic v zápase. Ve 37. minutě však z hranice malého vápna pálil pouze do tyče.

O všechny góly se paradoxně postarala Karviná, hosty totiž v 51. minutě poslal do vedení obránce Slezanů Daniel Srpek, jenž překonal vlastního brankáře malou domů. O sedm minut později pak na 1:1 vyrovnal Nigerijec Durosinmi a obrat završil již zmíněný Zych.

Odchod Chytila je velkou ztrátou, netají pardubický kouč Krejčí

Pardubice tak v letošním ročníku Tipsport ligy utrpěly už druhou porážku, ta první přišla v sobotu s Baníkem (2:4).

„Stále jsme ve fázi zkoušení, náš výkon proti Karviné už ale byl lepší než minule,“ uznal Krejčí.

Dnes se s týmem sešel na tréninku v Ohrazenicích a po sobotním volnu Pardubice v neděli dopoledne odletí na soustředění do španělské Estepony, kde sehrají přáteláky s gibraltarským účastníkem předkola Konferenční ligy Europa FC a rakouským ligovým týmem FC Admira Wacker Mödling.

Pro Pardubice půjde o vůbec první zahraniční soustředění v historii klubu. Přímou linkou do Malagy poletí společně se Spartou Praha, která míří do Marbelly.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37