České Budějovice - Ostrava: Plocek a Mičola

České Budějovice - Ostrava: Plocek a Mičola - Budějovický fotbalista Jaromír Plocek bojuje o míč s ostravským Tomášem Mičolou. | foto: Slavomír Kubeš, MF DNES

Ostrava vyrovnala pět minut před koncem

• 37
České Budějovice - Pouhých pět minut dělilo domácí tým Českých Budějovic od tříbodového zisku v duelu s Ostravou. Ve vyrovnaném a svižně hraném utkání jihočeský tým dvakrát vedl, ale pokaždé soupeře nechal, aby skóre srovnal. Mužem zápasu byl vynikající Rajtoral, autor obou ostravských gólů. Za domácí skórovali Táborský a Homoláč.

utkání jsme sledovali on-line

Českým Budějovicím se do sestavy vrátil po trestu kapitán Horejš, a to jako by jim dodalo potřebnou jistotu. Na rozdíl od minulého domácího duelu se Zlínem totiž začali s velkým elánem, za což se hned po sedmdesáti sekundách dočkali sladké odměny.

Útočník Svátek vyškolil jesličkami ostravského mladíčka Mičolu, přesně zacentroval na Táborského a ten poslal hlavičkou Jihočechy do vedení.

Ostrava se pokoušela hrát aktivně, její centrované míče však obrana Dynama spolu se svým gólmanem v pohodě odvracela. Navíc Baník ve snaze o vyrovnání otevíral hru, což rychlým domácím útočníkům vyhovovalo. Po jednom z protiútoků utekl ve 28. minutě po levé straně agilní Svátek, přihrál před branku Plockovi, ale ten ve skluzu mířil jen do náruče ostravského brankáře Rašky.

Druhý poločas začal pro jihočeský tým pořádným šokem. Ve 49. minutě zapomněli domácí na pravé straně na volného Rajtorala, který si obhodil Žižku a první střelou hostů mezi tyče překonal Filipka. O pět minut později mohl opařeným Jihočechům zasadit druhý úder Varadi, ale jeho pokus z několika metrů skvěle zneškodnil Filipko.

Oba celky předváděly atraktivní útočný fotbal, který zahřál necelé čtyři tisíce fanoušků. V 61. minutě Homoláč vložil nohu do trestného kopu Černého z dobrých pětatřiceti metrů a rozvlnil síť za ostravským Raškou.

Za pět minut mohl z brejku rozhodnout Svátek, jeho střelu však hostující gólman vykopl.

Baník v posledních dvaceti minutách přišpendlil domácí k vlastní šestnáctce a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy hosté srovnají. Stalo se tak pět minut před koncem, kdy se po zmatcích v jihočeské obraně podruhé parádně z voleje trefil muž zápasu Rajtoral.

"Nevím jestli je remíza málo nebo hodně. Než jsme zjistili, že se vůbec hraje, tak jsem prohrávali," zlobil se ostravský kouč Karel Večeřa.

Za výkon v druhé půli pak Večeřa svůj tým pochválil. "Po přestávce jsme měli převahu. Sice jsme dostali gól ze standardky, ale cením si toho, že se hráči nepoložili a dokázali srovnat," doplnil Večeřa.

Ani jeho protějšek František Cipro spokojeností nezářil.

"Mám podobné smíšené pocity. Každopádně diváci viděli velice dobrý zápas, na naši ligu mimořádný. Kdyby dal Plocek ve velké šanci na 2:0, odcházeli bychom do kabin klidnější. V druhém poločase byla pro změnu lepší Ostrava, po vyrovnávacím gólu to s námi vypadalo zle. Když jsme se opět dostali do vedení, už jsem věřil, že to udržíme, ale bohužel se tak nestalo," posteskl si Cipro.

Hvězdou utkání se stal hostující záložník František Rajtoral, který dokázal premiérově v první lize skórovat hned dvakrát v jednom utkání.

"Jsem rád, že jsem to konečně protrhl, ale není to zas taková náhoda, protože střely z voleje trénuju," řekl po utkání Rajtoral.