Na Baník 1 300, na Pardubice jen 50. Fotbal se chystá na návrat fanoušků

  16:18
Fotbalové kluby už většinou mají na víkendová utkání „vyprodáno.“ Po sedmi měsících se fanoušci vracejí na ligové stadiony, byť v omezeném počtu a s několika podmínkami.

Fanoušci Baníku Ostrava během utkání proti Slavii. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Na fotbal se půjde na devět prvoligových stadionů, stejné možnosti má i sedm druholigových.

Do konce ligového ročníku zbývá šest kol, což je čtyřiapadesát zápasů. Plus žhavá dohrávka Sparta - Plzeň.

K tomu příští středu derby Sparta vs. Slavia v semifinále českého poháru a následné finále, jehož účastníkem je už Plzeň.

Pro kluby platí následující opatření:

  • do hlediště nesmí víc diváků než 10 procent povolené kapacity
  • musí to být dlouhodobí partneři klubu, mezi které se počítají i držitelé sezonních vstupenek, čili permanentkáři
  • pro vstup na stadion je nutný negativní test na koronavirus, může být i antigenní a nesmí být starší než dva dny, nebo dokončené očkování, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid-19 ne starší než 31. ledna
  • platí také povinnost mít po celou dobu návštěvy stadionu nasazený respirátor

Jako první přivítají fanoušky poprvé od 4. října v Příbrami a v Opavě, kde sobotní utkání 30. kola začínají od 15:00. O dvě hodiny později se částečně zaplní sektory v Uherském Hradišti a v podvečer pak v Ostravě.

Na Baník, do Teplic, na Slavii a na Spartu se v první vlně rozvolnění dostane nejvíc fanoušků, protože jejich stadiony disponují nejvyšší kapacitou.

Pozor, do desetiprocentní kapacity se vedle partnerů počítají i novináři, členové pořadatelské služby a osoby zajišťující organizaci utkání. 

Například Baník může do hlediště pustit 1 500 osob, z přibližně 200 vstupenek vyhradil svým partnerům a ostravským zdravotníkům, kteří stojí v boji s koronavirovou pandemií v první linii. Na fanoušky tak zbude přibližně 1 300 míst.

Kluby upozorňují, že fanoušci nebudou mít možnost uvelebit se na „svém“ místě, na které mají podle permanentní vstupenky nárok. Je to kvůli opatřením, musí sedět v rozestupech a ob řadu.

Opatření se mění na základě pravidel z ministerstva zdravotnictví, které vyjednala Ligová fotbalová asociace (LFA), řídící orgán první a druhé ligy.

Jak se tedy jednotlivé kluby na návrat fanoušků chystají?

Příbram - České Budějovice

Příbram nedisponuje počtem permanentkářů jako Slavia či Sparta, takže se dostane takřka na všechny, kteří sezonní karty vlastní.

Příbramští fanoušci při ligovém zápase se Slavií.

„Samozřejmě bychom si přáli, aby se už mohly prodávat vstupenky a hlediště bylo zaplněné. Situace to však nedovoluje, a tak jsme rádi alespoň za návrat majitelů permanentek a partnerů klubu,“ řekl příbramský ředitel Jan Starka.

Klub zdůraznil, že na sobotu platí pouze permanentní vstupenky, které byly zakoupené, a je na nich uvedena cena. Volné permanentky platné nejsou.

Opava - Bohemians 1905

Opavský klub uvolnil pro permanentkáře přibližně šest stovek vstupenek, které si fanoušci od středečního večera mohli zajistit přes Ticketportal. Dostanou je logicky zdarma.

Výhodu mají majitelé permanentek Patriot+, kterým klub účast na utkání garantuje. Vstupenku lze rezervovat rovněž přes Ticketportal nebo vyzvednout před utkáním u vchodu na sekretariát.

„Za toto rozvolnění podmínek jsme rádi. Na naše fanoušky už se moc těšíme,“ říká ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

Kdo nemá možnost si vstupenku zajistit online, ve čtvrtek 29. dubna si ji může od 16:00 do 18:00 vyzvednout ve fanshopu po předložení permanentky za předpokladu, že lístky jsou ještě k mání.

Pro diváky jsou otevřeny tribuny A, G, a H, tribuna F prochází rekonstrukcí.

Slovácko - Mladá Boleslav

Na utkání se dostanou držitelé permanentních vstupenek z tribuny A (včetně VIP) a ze sektoru C4 na východní tribuně. Na další dvě zbývající utkání do konce sezony klub umožní vstup i dalším držitelům permanentních vstupenek.

„Žádáme fanoušky, aby na utkání zamířili s dostatečným časovým předstihem, protože u vstupu na stadion bude nutné vyplnit covid dotazník a každému bude změřena teplota,“ poznamenal tiskový mluvčí klubu Marek Jurák.

Baník Ostrava - Brno

Pro necelé čtyři tisíce permanentkářů má Baník 1 300 míst. Znamená to, že každý z držitelů sezonní vstupenky bude mít možnost jít alespoň na jedno ze zbývajících třech utkání.

Brněnští fanoušci během utkání proti Spartě.

„Spravedlivé řešení, které by uspokojilo všechny naše fanoušky, pro tuto situaci pochopitelně neexistuje. Rozhodli jsme se, že nabídneme každému permanentkáři možnost návštěvy jednoho utkání dle jeho výběru. Ale protože vnímáme, že nezanedbatelná část fanoušků za těchto okolností na stadion ze solidarity zatím nechce, může se svého vstupu na utkání vzdát ve prospěch personálu ostravských zdravotnických zařízení, hráčů naší akademie, potažmo dalších permanentkářů, kteří na stadion jít chtějí,“ poznamenal tiskový mluvčí Marek Lorenc.

Registrovat se lze na www.ticketlive.cz. Každý si může zvolit jeden ze tří zápasů nebo kliknout na možnost, že přenechává své místo.

Baník rovněž zajistil zájemcům bezplatné antigenní testování v Sanatoriu JIH (Pavlovova 2626/33, Ostrava-Zábřeh), a to v pátek a sobotu vždy od 12 do 18 hodin. Není nutná předchozí registrace, stačí se prokázat zakoupenou vstupenkou.

Jablonec - Olomouc

Jablonec otevře tribuny A a B, čili hlavní protilehlou.

Rezervační systém se spustil ve čtvrtek. V provozu bude do vyčerpání kapacity.

„Pro klub nebylo jednoduché vybrat spravedlivou metodu, jak selektovat permanentkáře, kteří se na nejbližší domácí zápas dostanou. S ohledem na sníženou kapacitu, která je o poznání nižší, než počet placených permanentek, jsme se rozhodli pro rezervační systém pro majitele permanentek,“ říká tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Teplice - Zlín

Do prodeje šly tzv. „místenky“, které jsou k dispozici majitelům permanentních vstupenek. Ti si mohou místenku za symbolickou jednu korunu zakoupit v internetovém předprodeji. Místenka bude dána na konkrétní místo na stadionu a může se lišit od místa na celosezonní permanentce.

„Permanentkáře považujeme za naše nejvěrnější fanoušky, proto jsme rádi, že se v první vlně dostalo právě na ně. Systém místenek je v tuto chvíli nutný, abychom byli schopni dodržet veškerá nařízení a postupy dané protokolem LFA,“ říká mluvčí klubu Martin Kovařík.

Teplice otevřou pro fanoušky protilehlou tribunu a jižní tribunu za bránou.

„Moc se těšíme na návrat fanoušků na stadion, bez nich to nebylo ono, takže jsme moc rádi, že už nedělní zápas se Zlínem odehrajeme s jejich podporou,“ říká teplický ředitel Rudolf Řepka.

Parubice - Karviná

Nováček využívá pražský stadion ve Vršovicích a novou permanentní vstupenku na všechny tři zbývající domácí duely s Karvinou, Plzní a Jabloncem nabízí za 750 korun. Vzhledem k nízké kapacitě Ďolíčku se do prodeje dostane jen padesát vstupenek.

Liberec - Sparta

Slovan v pátek ve 12 hodin spustí přes Ticketportal možnost získat online náhradní vstupenku, samozřejmě pro permanentkáře.

Další možností je, že omezený počet vstupenek do prvních řad po předložení permanentky bude k vyzvednutí i na hlavní pokladně stadionu U Nisy v pátek a v sobotu mezi 13:00 až 18:00.

Klub upozorňuje, že v den zápasu se vstupenka musí do hodiny před výkopem aktivovat na pokladnách po prokázání totožnosti, odevzdání vyplněného vstupního formuláře a předložení potvrzení o negativním testu, prodělané nemoci covid-19 od 1. února či dokončeném očkování.

Slavia - Plzeň

Slavia má se Spartou největší počet permanetkářů, v minulé sezoně jich bylo kolem dvanácti tisíc. Při současných opatřeních se tak na tribuny dostane jen zlomek držitelů sezonní vstupenky.

Fandové Slavie sledují derby se Spartou na velkoplošné obrazovce před stadionem.

Na utkání s Plzní, v němž slávisté s největší pravděpodobností definitivně stvrdí titul, nabídl klub omezený počet míst přes systém Ticketportal.

„Aby se do konce sezony na stadionu vystřídalo co nejvíce permanentkářů, platí, že kdo získá vstupenku na utkání s Plzní, už nemůže permanentku uplatnit na zbývající utkání proti Karviné a Budějovicím,“ oznámil klub.

Autor:

EURO 2024: Los skupin, program zápasů, stadiony

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.

Česko - Portugalsko, Česko - Gruzie, Česko - Turecko
Mužstvo Z V R P S B
1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36
9. FC Hradec KrálovéHradec Kr. 28 9 9 10 31:36 36
10. FK TepliceTeplice 28 9 8 11 29:35 35
11. Bohemians Praha 1905Bohemians 28 7 10 11 26:38 31
12. FK JablonecJablonec 28 6 10 12 34:44 28
13. FK PardubicePardubice 28 7 7 14 27:38 28
14. FC ZlínZlín 28 5 9 14 36:60 24
15. SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 28 6 4 18 30:58 22
16. MFK KarvináKarviná 28 5 6 17 28:51 21

1. až 6. tým postupuje do skupiny o titul, 7. až 10. tým bude bojovat v play off o Evropu a 11. až 16. tým se utká ve skupině o záchranu.

  • Nejčtenější

Anglie - Brazílie, Francie - Německo. Kde zdarma sledovat sobotní fotbalové šlágry?

9. dubna 2024

Víkend je ve znamení reprezentačního fotbalu a přináší řadu atraktivních zápasů. Po pátečním...

Sparta - Ml. Boleslav 1:1, ztráta bodů i první příčky. Preciado znovu vyloučen

7. dubna 2024  17:15,  aktualizováno  20:06

Sparťanští fotbalisté ztratili body i první příčku v tabulce. V 27. kole kole Fortuna ligy...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Plzeň - Slavia 1:0, šlágr rozhodl v závěru Šulc, hosté po týdnu spadli z čela

14. dubna 2024  17:09,  aktualizováno  19:59

Zásadní zpráva ze šlágru fotbalové ligy z Plzně, kde se představila první Slavia: největší radost...

Plzeň - Fiorentina 0:0, domácí hlavně bránili, i tak dál drží šanci na semifinále

11. dubna 2024  17:28,  aktualizováno  20:42

Plzeňští fotbalisté uhráli v úvodním čtvrtfinále Konferenční ligy proti italské Fiorentině cennou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavia prohrála v Plzni, Sparta se po týdnu vrací do čela. Na dně je Karviná

13. dubna 2024  14:30,  aktualizováno  14.4 20:21

Příliš dlouho v čele Fortuna ligy nevydrželi. Slávističtí fotbalisté nezvládli šlágr 28. kola a v...

Plzeňský hrdina Šulc: hraje pro tým, ale triumf v tabulce střelců v hlavě má

14. dubna 2024  21:39

Naposledy dal gól před víc než měsícem Spartě. Elitní ligový kanonýr Pavel Šulc si další schoval na...

Trpišovský: Takový gól je pro mě zklamání, byli jsme emočně slabší

14. dubna 2024  21:33

Všímal si vícero nedostatků, odpovědi ale opakovaně stáčel k jednomu momentu, který byl podle něj...

Chvátal trefil Sigmě úlevu v oslabení: Neřeším, co se děje okolo. Kvalitu máme

14. dubna 2024  21:02

Heroický výkon ve více než hodinovém oslabení předvedli olomoučtí fotbalisté a odměnou jsou jim po...

Slavia prohrála v Plzni, Sparta se po týdnu vrací do čela. Na dně je Karviná

13. dubna 2024  14:30,  aktualizováno  14.4 20:21

Příliš dlouho v čele Fortuna ligy nevydrželi. Slávističtí fotbalisté nezvládli šlágr 28. kola a v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Když se prohlížíme s manželem nazí, jsem smutná, říká herečka Želenská

Olgu Želenskou (63) znají čeští diváci především z dabingu nebo z jejího zájezdového divadla Háta. Objevila se i v...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Bianca Censori opět pobuřuje, ukázala prsa i klín v průsvitných šatech

Bianca Censori (29) se nahoty nebojí. Manželka rapera Kanyeho Westa (46) odhalila bujné poprsí i klín v průsvitném...

Češi potrestali Chorvatsko za drahotu, vyrazili do Itálie. Vyplatí se i exotika

Premium Zvýšení cen služeb na Jadranu mělo za následek, že tam loni vyrazilo meziročně méně Čechů. Odliv českých turistů...