Zlín - Olomouc: boj o míč

Zlín - Olomouc: boj o míč - Zlínská obrana čelí olomouckému tlaku. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Na třetí pokus zlínský tým vyhrál

Zlín - Před týdnem odstoupil zlínský fotbalista Václav Činčala předčasně ze souboje se Slavií, protože začal plivat krev, včera rozhodl dohrávku s Olomoucí. Jedinou trefou ze 47. minuty zařídil vítězství 1:0. Zlín se díky němu posunul na sedmé místo v tabulce, o skóre přeskočil i včerejšího soupeře.

"Výhra nám dodá větší klid, ale úplnou jistotu ještě nemáme," připomněl Činčala, že pořadí v dolní polovině tabulky je neuvěřitelně vyrovnané. "Ale počítám, že pokud ještě získáme dva body, už by to mělo stačit."

Bitvou s Olomoucí uzavřel zlínský tým sérii tří domácích zápasů v řadě. Podal horší výkon než proti Slavii a Mostu, přesto po dvou remízách konečně vyhrál.

"Byla to otázka vůle, rozhodlo větší srdíčko," poznamenal zlínský kouč Lubomír Blaha. "Nebyli jsme horší, ale bez branky se nedá vyhrát," litoval olomoucký kouč Petr Uličný.

Na rozdíl od předchozích duelů se diváci na tribunách nudili. Zápas moc krásy nepobral. Kromě únavy sehrál negativní roli trávník. Po dlouhé zimě a náročném programu neodpovídá ligovým standardům.

"Na takovém hřišti se toho moc vymyslet nedá," přitakal olomoucký útočník Ladislav Onofrej.

Po mizerné první půli Zlín tradičně udeřil v nástupu do druhého poločasu. Zmatků v hostujícím pokutovém území využil Činčala, který skóroval počtvrté v sezoně. "První pokus jsem netrefil, ale míč se odrazil od soupeřovy ruky přímo ke mně a já to dorazil," vydechl si Činčala, který v neděli oslaví 32. narozeniny.

Hosté mohli srovnat v 61. minutě, kdy se do brejku řítil střídající Onofrej. Přestože jej dlouho tísnil Vrtělka, únik zakončil střelou. Proti jeho ráně však dobře vyběhl gólman Novák.

"Nechtěl jsem spadnout, ale zakončit akci gólem. Jenže brankář dobře vyběhl a navíc mě v rozhodující chvíli soupeř přidržel," popsal Onofrej, jenž se divil, že Vrtělka neviděl ani žlutou kartu.

V domácí brance nezvykle nastoupil Otakar Novák, protože jednička Vít Baránek se zranil při úterním tréninku. Přetrhl si přední křížový vaz v koleni, sezona pro něj už skončila. Včera absolvoval v Ostravě operaci. Novák jej však zaskočil bez problémů.

"Ota to zvládl perfektně, chválím ho," řekl Blaha.