Michal Škoda z Mladé Boleslavi (v bílém) a Ondřej Kúdela ze Slavie sledují balon. | foto: ČTK

Mladá Boleslav - Slavia 0:3, krásné góly Stancia, výhru stvrdil Júsuf

• 250
Slávističtí fotbalisté zvítězili v rámci 23. kola Fortuna ligy v Mladé Boleslavi 3:0. V první půli rozhodl dvěma góly Nicolae Stanciu, z pokutového kopu přidal třetí branku střídající Júsuf.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Stanciu se v posledních utkáních rozehrál k velké formě, v posledních čtyřech zápasech dal šest branek. Dva góly dal Slovácku, jeden Ostravě a pálil i v osmifinále Evropské ligy proti Rangers (1:1). Další dvě trefy přidal proti Mladé Boleslavi.

Ve 27. minutě se postavil k přímému kopu a krásnou střelou přes zeď nachytal Jana Šedu. Stancia bylo plné hřiště, vracel se i poctivě bránit, ale ukázal, že platný je Slavii hlavně směrem dopředu.

Pět minut před pauzou vyšachoval jednou kličkou Tatajeva, druhou Douděru a prostřelil Šedu z ostrého úhlu na přední tyči.

„Když to řeknu zjednodušeně, Slavia měla v sestavě Stancia,“ jmenoval mladoboleslavský trenér Karel Jarolím před kamerami televize O2 Sport hlavního strůjce nepříznivého výsledku.

Slavia ale mohla vést už dřív, jenže to by ve vyložené šanci nesměl selhat Stanislav Tecl. Sima mu poslal skákavý balon do samostatného úniku, hostující útočník, který nahradil vykartovaného Kuchtu, ale vůbec netrefil bránu.

Naopak ve druhé půli mohl přidat třetí gól Lukáš Provod, ale z pravé strany také minul.

A tak výhru stvrdil střídající Júsuf z penalty, kterou Slavia zahrávala deset minut před koncem po ruce Šimka.

Trenér Jindřich Trpišovský do obrany postavil stoperskou dvojici Kúdela-Deli, aby se sehrála na čtvrteční odvetu s Rangers, kde nebude mít k dispozici vykartovaného Zimu. Domácí útok je ale příliš neprověřil. V šanci se ocitl snad jen Michal Škoda, který zkraje druhé půle hlavičkoval mimo.

Slavia zůstává jediným neporaženým týmem v lize, tabulku vede o 14 bodů před Spartou, která má ale dvě utkání k dobru. Boleslav má z 15. příčky čtyřbodový náskok na sestupové pozice.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41