Generální sportovní manažer a trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin sleduje...

Generální sportovní manažer a trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin sleduje počínání svých svěřenců v zápase s Olomoucí. | foto: ČTK

Bylo tam nějaké škobrtnutí, popsal Čmovš okamžik před prvním gólem Olomouce

• 0
V předkolech Evropské ligy dosud neztratili ani bod, ale jakmile začala nejvyšší domácí soutěž, přišel šok. Fotbalisté Mladé Boleslavi podlehli nováčkovi z Olomouce 1:2.

Vypadalo to dost nemotorně. Obránce Pavel Čmovš se nešťastně přimotal k okamžiku, po němž fotbalisté Mladé Boleslavi inkasovali první ligový gól sezony. U vlastního pokutového území krkolomně upadl a ještě přitom podmetl spoluhráče Jiřího Fleišmana. Defenziva zůstala bez dvou lidí otevřená, olomoucký Šimon Falta skóroval a položil tím základ konečnému výsledku 1:2.

„Bylo tam nějaké škobrtnutí, už jsem cítil, že padám, ani nevím, jestli v tom neměl prsty nějaký protihráč,“ popsal Čmovš zmíněnou situaci. „Celá ta situace od nás byla dohrána špatně.“

Co se s vámi stalo, že po dobrých pohárových výkonech přišel ligový průšvih proti olomouckému nováčkovi?
Nezačali jsme moc dobře a hlavně jsme si zbytečně nechali dát dva góly. Pak jsme si o přestávce v kabině něco řekli, ale ze stavu 0:2 se už blbě dostává.

Solidních šancí minimálně na vyrovnání jste ale měli hlavně ve druhém poločase dost.
Měli jsme jich plno, v prvním i ve druhém poločase, dostali jsme se i ke spoustě standardních situací. Ale skórovat se nám podařilo až pár minut před koncem, na obrat nezbyl čas, i když jsme se v koncovce za vyrovnáním hodně tlačili.

Olomouc loni nehrála první ligu, zaskočila vás po návratu něčím?
To bych neřekl. Doplatili jsme na vlastní chyby. Takový už je prostě fotbal, jednou se vyhraje, podruhé naopak.

Nemohl být ve velkém vedru znát úbytek sil? Byl to váš druhý zápas ve čtyřech dnech, už čtvrtý ostrý v létě.
Třeba já jsem se ve druhém poločase cítil lépe než v prvním, takže tím to určitě nebylo.