Lukáš Magera z Baníku Ostrava (vlevo) a Jiří Bílek z Liberce.

Lukáš Magera z Baníku Ostrava (vlevo) a Jiří Bílek z Liberce. | foto: ČTK

Kvalitní fotbal v Liberci přinesl remízu

• 139
Liberec - Kvalitní fotbal, při němž nebyla nouze o dramatické okamžiky před oběma brankami, skončil nerozhodným výsledkem. Góly přišly až v závěru. Nejprve se z vedení radovali přece jen o něco lepší domácí, když z přímého kopu skóroval v 80. minutě Papoušek. Jenže už minutu nato vyrovnal na konečných 1:1 ostravský Svěrkoš.

Ostravané se v úvodu museli bránit náznakům náporu Liberce, který hrozil hlavně nebezpečnými pokusy z dálky. V deváté minutě přiťukl Nezmar míč Dortovi a jeho dělovka prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Podobně se po čtyřech minutách vedlo i Papouškovi.

Baník se postupně herně zvedl a domácím dělal starosti především brejkovými situacemi, v nichž se na pravé straně vyžíval hlavně hbitý Rajtoral ve spolupráci s
dalším reprezentantem do 21 let Řezníkem.

Liberec se postupem doby stále obtížněji dostával na dostřel a obranu Baníku nepokořil ani Bílkův pokus z voleje.

I druhá půle nabídla hodně vzruchu, Baník se odmítl spokojit s hrou na remízu a ještě zvýšil útočné obrátky.

Liberecký kouč Škorpil půl hodiny před koncem úspěšně zkusil oživit ofenzivu nasazením debutantů Smetany a Chorvata Keriče. Po akci druhého jmenovaného mohl čtvrt hodiny před koncem pálit Nezmar, ale místo toho zbytečně přihrával.

Kerič se ale stejně před libereckým publikem uvedl výborně: v 80. minutě si na Markovi vykoledoval faul a Papoušek z následného trestného kopu krásnou ranou i s využitím zaváhání ostravského gólmana Vaška poslal Slovan do vedení.

Jenže liberecká euforie se rychle rozplynula. Hned po Papouškově trefě se hosté dostali do pokutového území, střídající Svěrkoš ideálně přebral Magerovu nahrávku, a přestože byl tísněn stoperem Holeňákem, křížnou střelou dokázal vyrovnat.

Ani závěr nepostrádal dramatický náboj. Nejprve mohl strhnout výhru na libereckou stranu Smetana, ale před brankářem Vaškem netrefil míč. Na druhé straně Svěrkoš našel přesným centrem Rajtorala, jehož pohotová hlavička se stočila těsně vedle branky.

Trenér Liberce Ladislav Škorpil litoval toho, že jeho hráči nebyli schopní udržet vedení získané v 80. minutě. "Bylo by předčasné spekulovat o tom, jestli to bylo třeba ztrátou koncentrace. Každopádně jsme na ten vyrovnávací gól zadělali zbytečným autem po odkopu gólmana Zlámala. Nemuselo k tomu vůbec dojít," řekl liberecký kouč.

"Dostali jsme se do několika nadějných situací, ale když mělo dojít k přímému ohrožení branky, tak jsme při řešení těch situací chybovali. Buď jsme kazili finální přihrávku, nebo vůbec netrefili branku," dodal Škorpil.

Ostravský kouč Karel Večeřa měl k představení svého celku hodně výhrad. "Zbytečně moc jsme kazili, dopouštěli jsme se mnoha nevynucených chyb. Nedařila se nám přechodová fáze a na těchto věcech musíme hodně pracovat. Souhru celkově musíme zlepšit," plánoval.

Remízu považoval za spravedlivou. "Výsledek asi odpovídá dění na hřišti, i když branek na obou stranách asi mohlo být víc," připomněl Večeřa, že oba týmy spálily řadu dalších šancí.