Jan Pázler (vpravo) z Hradce Králové, ilustrační foto

Jan Pázler (vpravo) z Hradce Králové, ilustrační foto | foto: ČTK

Pázler rozhodl duel s Příbramí: Druhý poločas byl o tom, kdy dáme gól

• 1
Na místo v základní sestavě v prvoligovém zápase si počkal přes měsíc. Toto čekání ale Jan Pázler ukončil jako správný střelec, Příbrami dal dva góly, kterými rozhodl o vítězství Hradce 2:0.

Vítězství, které Hradec drží v klidném středu tabulky, přišlo nad soupeřem, kterému vstup do sezony vůbec nevyšel. „Povinné vítězství? Tak bych to neřekl, Příbram svoji kvalitu má, navíc nedávno změnila trenéra,“ řekl fotbalista, pro kterého byly zásahy proti Příbrami druhým a třetím přesným zásahem v sezoně, což ho vyneslo mezi kanonýry soutěže.

První poločas moc povedený nebyl, ani jednomu týmu hra nešla, proč se nedařila vašemu mužstvu?
Hlavně prvních dvacet minut nebylo optimálních. Příbram byla dost zalezlá, my jsme je zase nechtěli pustit do brejku, takže z toho byl takový poločas, jaký byl. Ale ten druhý už byl podle mě jen o tom, kdy dáme gól a kolik jich bude.

Nakonec byly dva, oba jste dal vy. Jak byste je popsal?
U prvního dostal míč za obranu Dan Trubač, ale míč si nechal před brankou skákat, naštěstí jsem tam stačil doběhnout a dokopnout ho do branky.

U druhého jste podobný míč dostal vy a zpočátku to vypadalo, že vám ho po prvním doteku brankář Hruška vezme.
Přihrávka od Jirky Janouška byla krásná, ale já jsem ji hůř zpracoval. Naštěstí jsem ale před brankářem ještě stačil míč špičkou píchnout a ten se dokulil do branky.

V základní sestavě jste se objevil po více než měsíci, navíc poprvé v útoku společně s Liborem Žondrou. Jak se vám hrálo?
S ním dobře. Známe se ze Znojma, kde jsme spolu hráli, takže to pro nás nic tak nového nebylo. Začátek asi úplně ideální nebyl, ale pak se to lepšilo. Libor vyhrával snad každý souboj, v tom je výborný, já se snažil být pod ním nebo za ním a dobře to tam propadávalo.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37