Zleva Antonín Fantiš z  Baníku a Jiří Fleišman z Liberce.

Zleva Antonín Fantiš z Baníku a Jiří Fleišman z Liberce. | foto: Ožana Jaroslav, ČTK

Gól z penalty nás hrozně zasáhl, povzdechl si ostravský Fantiš

• 6
Nadějný útočník Antonín Fantiš si přes zimní přestávku udržel místo v základní sestavě Baníku Ostrava. Končil v ní podzimní část soutěže proti Olomouci 0:0 a byl v ní i ve včerejším úvodním "jarním" utkání v Mladé Boleslavi. To Ostravští prohráli 1:2.

První gól Baník dostal z pokutového kopu po zákroku Frydrycha na Filla už ve 26. minutě.

Antoníne, byl to rozhodující moment zápasu?
Byl hodně důležitý. Do té doby jsme nehráli špatně, měli jsme náznaky, pološance, dobře se rozvíjející akce a pak bohužel... Nevím, neviděl jsem to na videu, ale v prvním momentu jsem si říkal, že to nemohlo být ve vápně. Ale nevím.

Devět minut nato jste dostali druhý gól. Byla to slabší desetiminutovka mužstva?
Gól z penalty nás hrozně zasáhl. Pak jsme se snažili více útočit, hodně nás bylo nahoře a soupeř využil brejk.

Co vám utkání ukázalo pro jarní boj o záchranu?
Jestli budeme hrát tak, jako druhý poločas, tak nemusíme mít obavy, že s jinými mančafty nebudeme bodovat. Druhou půli jsme možná byli i o něco lepší.

To už jste hráli uvolněněji, když to bylo 2:0 a neměli jste co ztratit?
Zpočátku jsme určitě byli trochu nervózní, ale tomu bych ten nevydařený první poločas nepřikládal. V kabině jsme si řekli, že musíme pořád hrát na sto procent a nevzdávat to, abychom nedostali další góly, protože v dalším kole by se nám hrálo mnohem hůře.

Tomáš Marek aspoň snížil. Gól jste dali po třech ligových zápasech, po více než 360 minutách.
Škoda, že byl jen ten jeden, ale náš výkon z druhého poločasu je rozhodně příslibem pro celé jaro.

V 50. minutě zápas narušili výtržníci a deset minut jste nehráli. Nerozhodilo vás to?
Měli jsme ze začátku půle tlak, ale neřekl bych, že by nás pauza rozhodila. Pro obě mužstva to bylo stejné.