Plzeňská šance v utkání s Jihlavou

Plzeňská šance v utkání s Jihlavou | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Euforie na Vysočině trvá, Jihlava pod novými trenéry vyzrála i na lídra

• 1
Jihlavský hrdina posledních týdnů se jmenuje Roman Kučera. Padesátiletý kouč, který na konci září na lavičce FC Vysočina vystřídal odvolaného Petra Radu, získal v pěti utkáních 13 bodů a svými výsledky si říká o prodloužení „dočasného“ angažmá.

Bez porážky zatím kráčí Synot ligou nová trenérská dvojice FC Vysočina. V pozici oficiálního kouče sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch, v roli dočasného kouče Roman Kučera.

Toto duo v posledních pěti utkáních - poté co byl od v tu dobu posledního celku soutěže odvolán bývalý reprezentační kouč Petr Rada - postupně porazilo pražskou Slavii (1:0), remizovalo v Ostravě (0:0), přehrálo Brno (2:0) i Teplice (3:2).

A v neděli si vyšláplo také na lídra nejvyšší domácí soutěže, Plzeň. Tu doma zásahy Murise Mešanoviče a Lukáše Masopusta srazilo 2:1. Nečekaným úspěchem se FC Vysočina probila už na desátou příčku tabulky, z níž ji po 14. kole mohou sesadit už pouze Bohemians 1905, kteří mají k dobru pondělní domácí utkání s Brnem.

„Jako pro trenéra je pro mě úžasné, že jsem ještě neprohrál,“ usmíval se po utkání oficiální hlavní trenér FC Vysočina Josef Jinoch. „Výkonem ve druhém poločase jsme si ale vítězství zasloužili,“ doplnil.

Jihlava se však na něj tentokrát hodně nadřela. Favorizovaným hostům v úvodní půli totiž stačila jediná střela na branku, aby se ve 45. minutě dostali do vedení.

„Musím říct, že to byl smolný gól. Vlastní. Tečovaná střela,“ okomentoval Jinoch nešťastný zákrok jihlavského kapitána Vaculíka. „Ale věřil jsem, že se ve druhém poločase zlepšíme. Nepředváděli jsme totiž to, co jsme chtěli,“ přiznal Jinoch. „V kabině jsme si k tomu něco řekli, začali jsme hrát a góly byly jen třešničkou.“

Nejprve se v 57. minutě prosadil Mešanovič, který si po vítězných brankách proti Brnu a v Teplicích připsal třetí zásah ve třech zápasech. A o dvacet minut později přidal vítěznou branku uzdravený Masopust.

Po reprezentační pauze čekají rozjetou Jihlavu dva těžké zápasy: v Liberci (22. listopadu) a doma se Spartou (30. listopadu). V případě dalších bodových úspěchů by asi nemělo smysl přes zimu v realizačním týmu cokoliv měnit...