Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Pavlenkovy zákroky Ostravě v Teplicích nestačily ani na jeden bod

• 1
Brankář ostravských fotbalistů Jiří Pavlenka už ve třetí minutě hned dvakrát parádně zakročil při šancích Teplic. Nejdřív vyrazil Horovu střelu z pravé strany a vzápětí skvěle zasáhl proti Krobově hlavičce.

„Zachytal jsem si, ale počítal jsem s tím, že to nebude jednoduchý zápas. Přijeli jsme si pro body, ale bohužel se to nepodařilo,“ posteskl si brankář Pavlenka po prohře 0:1.

Jaké to utkání bylo?
Na obou stranách byly šance. Jen je škoda, že my jsme tu naši ve druhém poločase neproměnili. Bod jsme uhrát mohli.

První poločas byl ale ze strany Baníku špatný, že?
To jsme byli daleko od soupeře, moc jsme mu toho dovolili, skoro jsme neměli balon. A domácí nás ztrestali. Ve druhém jsme už byli více na míči a dokázali si připravit i nějakou šanci. Druhá půle už byla lepší.

Kde se stala chyba při teplickém gólu?
Hlavně mu předcházela zbytečná ztráta balonu. Pak jsme nedostoupili protihráče, který dal míč pod sebe.

Jaké pokyny vám dal trenér o přestávce?
Potřebovali jsme se dostat do hry, protože v ní jsme byli málo. K tomu nás nabádal. Měli jsme málo balonů, všude jsme byli pozdě.

Baník má novou obranu. Proto měli domácí tolik šancí?
Tím to nebude. Na bránění se podílí celý tým.

Takže jak z branky vidíte současné mužstvo Baníku? Je silnější, nebo slabší než na podzim?
Na takové hodnocení je brzo, o tom se můžeme bavit až po několika kolech.