Jakub Petr (Slovácko) pracuje s míčem v obklopení hráčů Teplic.

Jakub Petr (Slovácko) pracuje s míčem v obklopení hráčů Teplic. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Teplice 0:2, rychlé vedení, hosté ubránili náskok i v deseti

• 0
Tepličtí fotbalisté si připsali ve 12. kole Fortuna ligy důležitou výhru na hřišti Slovácka 2:0. Domácí nespasil ani nový trenér Petr Vlachovský. Severočechy poslal do vedení hned v první minutě David Vaněček, druhou branku pak po půlhodině hry přidal Jan Krob.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Přestože hosté hráli od 50. minutě bez vyloučeného Pavla Čmovše, který musel po druhé žluté kartě za hřiště, neinkasovali a z Uherského Hradiště si vezou tři body.

Teplice po sérii tří proher a poprvé pod vedením nového kouče Stanislava Hejkala bodovaly, domácí naopak prohráli posedmé za sebou a jsou stále předposlední.

Slovácko začalo velice špatně, Tepličtí totiž udeřili hned z prvního útoku. Po centru Vondráška z pravé strany po 42 sekundách se hlavou prosadil nejlepší střelec hostů Vaněček a připsal si šestou branku v sezoně.

Inkasovaný gól notně zacloumal s psychikou domácího týmu. Kombinacím chyběla přesnost a většina akcí končila před hranicí trestného území protivníka. Hosté po získání náskoku spoléhali kromě pozorné defenzivy na rychlé protiútoky a po jednom z nich se po půlhodině hry trefil Krob. Teplický obránce se ligového gólu dočkal po třech letech.

Slovácko se z útlumu probralo až v závěru poločasu. Ve 39. minutě brankář Diviš kryl tvrdou střelu Havlíka a o tři minuty později reflexívně vyrazil Kuchtovu střelu hlavou. Další šanci dostali domácí ve 49. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen teplický obránce Čmovš.

Vlachovský poslal na hřiště Kubalu s Kalabiškou, ale i když domácí soupeře zatlačili, v koncovce se trápili a ojedinělé střelecké pokusy s přehledem vyřešil brankář Diviš.

„Bohužel nás trápí koncovka. Strašně těžko se nám hrálo po inkasované brance hned v první minutě z úvodního protiútoku soupeře. Myslím si, že jsme reagovali docela dobře. V následujících minutách jsme měli tlak a dost centrů před branku soupeře. Bohužel se žádný neujal a neproměnili jsme ani jednu ze dvou vyložených šancí,“ litoval nový kouč Slovácka.

Tepličtí naopak mohli i v oslabení vedení zvýšit. Největší šanci měl Vaněček, který trefil v 72. minutě tyčku a o sedm minut později po sólovém útoku se nepodařilo Ljevakovičovi přehodit brankáře Daňka. Severočechy to však mrzet nemuselo, po třech zápasech bodovali a poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Slovácko neskórovalo potřetí za sebou.

„V oslabení jsme museli hrát jen v bloku s vyjížděním do rychlých protiútoků. I tak jsme měli dvě šance. Musím tým pochválit za výborný přístup, který nám vynesl cennou výhru,“ radoval se Stanislav Hejkal, trenér Teplic.