Momentka z utkání Jihlava - Teplice.

Momentka z utkání Jihlava - Teplice. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Trenér Rada: Nerozdýchám to dlouho. Tyhle body nám budou chybět

• 5
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. V přeneseném slova smyslu to znamená přístup fotbalistů Jihlavy k bránění za vedoucího stavu. Protože tak dlouho si koledovali, ačkoliv proti Liberci vedli, až kvůli laxnímu přístupu v šestnáctce nechali soupeře dvacet minut před koncem otočit stav na 2:3.

A koledovali si i teď – zase po čtrnácti dnech doma proti dalšímu týmu bojujícímu o pohár. Vysočina proti Teplicím vedla, i tentokrát však hosté využili nedůrazu jihlavské obrany a srovnali na 1:1.

Trenér Petr Rada byl kvůli opakujícím se chybám v bránění na tiskové konferenci hodně naštvaný.

Přitom jste zase začali dobře?
Ano, z naší strany byl výkon v prvním poločase docela obstojný. Tím, že jsme byli hodně vysunutí, Teplice kazily přihrávky. Do druhého poločasu jsem hráče upozorňoval, že musíme jít stejně agresivně a odvážně dopředu, což se nám jakžtakž do 60. minuty dařilo.

Jenže pak přišla ta branka.
To je to, co nás sráží už v druhém zápase. Ze standardní situace, na kterou se můžeme připravit, dostaneme gól. Tak zkušený hráč musí ten balon odhlavičkovat úplně jasně. My se místo toho dostaneme situace, že se tam ještě srazíme, čehož pak tak silný soupeř využije.

A vyrovnávací branka určila scénář pro zbytek zápasu.
Už jsme se do hry nedostali, hráči si nevěřili... Liberec i Teplice jsou velmi kvalitní soupeři, bojují o Evropu. Ale my jsme v obou zápasech měli získat stoprocentně víc bodů. Tím, že je nemáme, tak o to horší to pro nás je. Někdy se pak stane, že soupeř bude silnější, porazí nás a tyhle body nám budou chybět. Jedině našimi individuálními chybami nebo lehkovážností, že už se nemůže nic stát, jsme to neudrželi. Nerozdýchám to dlouho. V takové situaci si to prostě musí hráč zjednodušit a nedat soupeři takovou šanci.

Nepomohlo by sednout si s fotbalisty a vyřešit to individuálně?
To můžete s těmi hráči sedět, debatovat. Oni vám to odkývou, oni to ví, že udělali chybu... Říká se, že to je o psychologii. Já to neuznávám, podle mě si silný hráč musí v takové situaci poradit. A kór když je to hraniční výsledek, kdy vedeme 1:0. Hráči o tom musí sami přemýšlet, zkušení to na sebe musí vzít a musí mít tu zodpovědnost, že chyby nemohou dělat.